Sedmnáctka byla pár měsíců bez trenéra, protože Patrik Wolf byl ve svém civilním zaměstnání přemístěný na Slovensko a na trenéřinu už mu nezbýval čas. Od ledna již má sedmnáctka trenéra nového, Josefa Jíchu, který přišel z Lanžhota.

Předtím již tři měsíce s trenéry MSK Břeclav spolupracoval, takže nepřijde do úplně neznámého prostředí. Ten mu pomůže provést mladé fotbalisty Břeclavi přechodem od žákovského k dorosteneckému fotbalu. V zimě Skoupilovi navíc dělaly potíže změny teplot a nemocnost hráčů.


Jak probíhala zimní příprava dorostu v prvních dvou měsících roku?
Tato zima byla strašná. Trénovali jsme pořád venku a značné výkyvy teplot se podepsaly na zvýšené nemocnosti hráčů, což tréninkový proces neustále narušovalo.

Nemohli jste se schovat někde v tělocvičně?
Ne, tam si svou přípravu odbývalo jen žactvo. My jsme ani nehráli žádné halové turnaje, přípravu jsme prokládali přátelskými zápasy přímo venku na umělé trávě.

Výsledky těchto zápasů ale vyzněly většinou ve prospěch vašich zimních soupeřů.
Logicky, vždyť jsme si zvali jen vysoce kvalitní soupeře. Hrál u nás ligový dorost Slovanu Bratislava nebo druholigové celky z Myjavy. Bylo to pro nás trenéry hodně přínosné, v plné nahotě bylo vidět, který z našich hráčů je schopný s kvalitním soupeřem držet krok. Kdo je perspektivní a kdo už ze sebe vydal maximum.

Co vás čeká v nejbližších dnech?
Kromě pravidelných tréninků absolvujeme koncem března herní soustředění ve Velkých Pavlovicích, kde si zahrajeme v rámci doladění formy a sestavy přátelsky s domácím dorostem.

Jak vypadá momentálně hráčská základna mladšího dorostu?
Šestnáctka má dostatek hráčů, sedmnáctku doplňujeme nejlepšími z nich. Je zde i několik pendlujících hráčů, kteří se již připravují se starším dorostem. Jde o středního obránce Romana Pavloviče, útočníky Davida Ferbara a Pavla Jurčíka a vypomáhá nám i brankář Lukáš Polách. Všichni mohou pochopitelně v případě potřeby startovat i za sedmnáctku.

Jak si vlastně sedmnáctka stojí v soutěži?
Hraje divizi, po první polovině je na třetím místě tabulky za Bohunicemi a Vyškovem. Věřím, že hráči mají na to, aby skončili do druhého místa.

A o rok mladší fotbalisté?
Ti hrají krajský přebor, po podzimu se drží v solidním středu tabulky. V jejich případě ale nejde ani tak o výsledek, hlavním úkolem je zvládnout přechod z kategorie žactva do dorostu, což je velký rozdíl. Hráči jsou v dorostu fyzicky vyzrálejší, více dochází k osobním střetům, zatímco žáci hrají spíše kombinačně.

Jak vypadalo nabírání fyzičky během zimní přípravy?
Jednou týdně jsme chodili do posilovny na ZŠ Slovácká, jednou týdně jsme v Lednici absolvovali aerobik pod odborným vedením cvičitelky. Pro fotbal trošku nezvyklé, ale přínosné.

Kdy startujete jarní část sezony?
Mistrovské soutěže mladšího dorostu začnou v úvodu dubna. V nich se ukáže, jak dobře se mladí fotbalisté MSK pod vedením svých trenérů na druhou polovinu sezóny připravili.