Tolik zahozených stoprocentních příležitostí v jednom utkání se jen tak nevidí. Krumvíř potvrdil i proti Žarošicím svoje kvality, na rozdíl od zápasů v Lovčicích a Mikulčicích ale vyšel proti dalšímu celku z Hodonínska střelecky naprázdno. Drbat hlavu si museli na hodové zábavě především domácí útočníci Petr Zvonič s Doležalem, kteří dohromady neproměnili šest tutovek.

„Remíza je pro nás ztráta. Úvodních dvacet minut jsme se sice hledali, ale ve zbytku utkání jsme byli jednoznačně lepší. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí," uvedl krátce po utkání hrající kouč Krumvíře Viktor Linhart.

Bývalý hráč Šardic a Bzence tentokrát do hry nezasáhl a své svěřence dirigoval pouze ze střídačky. „Hraji pouze v případě nouze, když nám chybí hráči. Jinak to nechávám na mladých klucích, sám jsem toho odehrál dost," pravil Linhart.

Tomu se na utkání nedívalo příliš dobře. I když herně nebylo ze strany nováčka vůbec špatné, v ofenzivě se Krumvíř neskutečně trápil. Jako první sice zahrozil hostující Konečný, ale zbytek první půle už patřil domácím.

Jako první zahrozil Petr Zvonič, který mířil z hranice šestnáctky těsně vedle Holubovy branky. Po půlhodině hry se domácí útočník ocitl sám před žarošickým gólmanem. Ten však pohotovým zákrokem bravurně zasáhl. Holub si následně poradil i s průnikem Doležala a trestným kopem Hoši.

Největší šanci prvního poločasu zazdil Doležal, který se po nedůrazném odkopu Stanislava Žaroského ocitl sám před hostujícím gólman. Holub ale udělal dva kroky vpřed a Doležala vychytal. „Některé věci jsme řešili dobře, ale Holub je zkušený gólman a při většině šancí si počínal výborně. Naše hráče dobře přečetl. Chytal opravdu výborně," pochválil hrdinu zápasu Linhart.

Trenér Krumvíře ještě před půlí stáhl ze hry zraněného záložníka Luskače. Letošní stárek se sice stačil ve druhé půli převléct do kroje, ale o žádný gól nepřišel, protože střelecké trápení nováčka pokračovalo i po změně stran.

Převaha Sokola po přestávce gradovala. Šanci kapitána Hoši zmařil Holub, osamocený Doležal hlavičoval těsně vedle. Gólem neskončila ani rána Hoši nebo pokus Petra Zvoniče. Tomu se bude u brankáři Žarošic i zdát. Holub totiž tygřím skokem k levé tyči lapil Zvoničovi nebezpečnou hlavičku.

Po dalekonosné ráně Hoši už někteří příznivci Krumvíře slavili, ale hostující brankář míč ztlumil ještě před brankovou čarou.

Největší příležitosti ale přinesl až samotný závěr. Michna po závaru před brankou soupeře mířil z dobré pozice do boční sítě, Petr Zvonič poslal ze dvou kroků balon pouze do Holubovy náruče.

Žarošice přežili ve druhém poločase klinickou smrt a nakonec mohly i vyhrát. Střídající Řičánek nejprve mířil po Ždánského vysunutí vedle a pálil zbrkle nad. Gólovou střelu Vrány zase zastavil tělem jeden z domácích obránců. „V závěru nás mohl soupeř potrestat," uvědomoval si Linhart.

Žarošice neproměněné šance neřešily. „To už by byli pro domácí moc kruté, kdybychom dali gól," řekl hostující trenér Tibor Zmrzlík.

Ten moc dobře věděl, jaké štěstí jeho tým v sobotu měl. „Takový zápas se těžko hodnotí. Kdo to viděl, tak si udělá obrázek sám. Bez Holuba bychom ale v Krumvíři hodně prohráli," pravil Zmrzlík.

Zkušený gólman se jen usmíval. „Dělal jsem pouze svoji práci," mávl rukou Holub. To Zmrzlík oporu chválil. „Staňa nás podržel extrémním způsobem. Opravdu domácí tým vychytal. Na druhé straně mu pomohli i hráči soupeře, kteří byli v koncovce zbrklí," uvedl trenér Žarošic, který postrádal Vágnera s Frýbortem. „Jejich absence se na naší hře projevila. Kluky ale kritizovat nemohu. Domácí byli prostě lepší. My jsme rádi za bod," pronesl.

Zatímco hosté jeli domů spokojení, domácí ztráta dvou bodů mrzela. „Chtěli jsme v domácím prostředí potvrdit výhru z Mikulčic. Je to škoda, takto budeme muset přivést body z Veselí," řekl Linhart. „Hody by byly ještě veselejší, kdybychom vyhráli," přidal.

Začínajícího trenéra tak nakonec musela těšit pouze Zmrzlíkova slova. „Krumvíř má výborný tým. Bude patřit do horní poloviny tabulky," dodal žarošický lodivod.

1.B třída skupina C, 3. kolo

Sokol Krumvíř – SK Žarošice 0:0

Rozhodčí: Novotný – Hadáček, Špaček (Skočovský)

Žluté karty: S. Žaroský, Maroši (oba Žarošice)

Diváci: 300

Krumvíř: Kocman – Heča, semotán, M. Zvonič, Kobylka – Michna, Luskač (37. Kmeť), Hoša, Svoboda (77. Kapičák) – P. Zvonič, Doležal.

Žarošice: Holub – Ždánský, Poláček, Z. Žaroský, S. Žaroský – Maroši, Vrána, Strmiska, Kolařík (66. Hrabovský) – P. Konečný (78. Řičánek), J. Chromý (55. Hořava).