„Se Sigmou, která má v týmu několik mládežnických reprezentantů se momentálně nemůžeme fotbalově měřit, takže jsme se zaměřili na pevnou obranu v bloku a soupeře jsme za první půlhodinu pustili snad jen do jediné šance. Naopak Pospiš šel sám na gólmana, ale nedal," litoval břeclavský trenér Milan Valachovič.

A neproměněná šance ho musela pořádně mrzet. Zanedlouho se totiž poprvé v zápase prosadil Rolinc. Předcházela tomu však sporná situace. „Celý stadion viděl, že si Rolinc zpracoval míč rukou. I diváci o poločase mi to říkali. Byl to sporný moment, sice po naší chybě, ale zásadně to ovlivnilo náš výkon. Pak jsme udělali vzadu další velkou chybu, kdy jsme měli míč na kopačkách, ale nedokázali jsme ho včas odkopnout do bezpečí," popsal klíčové situace první půle břeclavský trenér.

Hrozivou pětiminutovku pro MSK pak uzavřel ve 40. minutě po dlouhém nákopu za obranu znovu Rolinc, který proměnil nařízený pokutový kop po faulu na Ševčíka. O výsledku tak bylo jasno ještě před poločasovým hvizdem. I proto se s výhledem na klíčovou středeční dohrávku se Žďárem nad Sázavou rozhodl břeclavský kouč šetřit klíčové hráče.

Sigma byla na hřišti lepším týmem a nedovolila Břeclavi ani kosmetickou úpravu skóre. „Proti Senici jsme se v týdnu hrubých chyb vyvarovali, v Olomouci bohužel ne. I když hrála prakticky stejná sestava," dodal Valachovič.

Jeho protějšek nemohl být nespokojený. „Jsem rád, že se nám i v mladé sestavě podařilo jasně vyhrát. První poločas se nám povedl. Ve druhém už to zpočátku nebylo tak dobré, ale to se někdy stává, že se tým jasným náskokem nechá ukolébat. V závěru už jsem pak byli aktivní jako v první půli," řekl trenér Sigmy Augustin Chromý, který nemusel v zápase kromě Klesnila využít žádnou z posil áčka Olomouce.

Sigma Olomouc B – MSK Břeclav 3:0 (3:0)

Branky: 35. a 40. (pen.) Rolinc, 37. Vavřík

Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Caletka

ŽK: Reichl, Ševčík – Simandl, Krejčí, Mariotti

Diváci: 96

Sigma Olomouc B: Reichl – Vavřík, Svozil, Štěrba, Machalický (85. Bernard) – Holub (61. Nešický), Ševčík, Habusta, Texl, Zahradníček – Rolinc (71. Klesnil)

MSK Břeclav: Prokop – Wagner Silva, Dostálek, Krejčí, Šenk – Levčík, Kleiber, Simandl (K), Kotol – Sasín, Pospiš