Los svedl dohromady mužstva, které spolu úzce spolupracují. Hned několik hráčů z kádru MSK prošlo líhní Slovácka. Přátelské vztahy však tentokrát půjdou stranou.

„Určitě se všichni moc těšíme. Kluky nijak zvlášť motivovat nemusím, dobře vědí, že mají šanci se předvést. Škoda toho počasí, ale i tak věřím, že přijde i pěkná návštěva. My můžeme jedině překvapit“, přeje si kouč břeclavských fotbalistů Vladimír Michal.

Domácí borci půjdou do zápasu podpořeni vysokým vítězstvím, kterého na svém trávníku dosáhli v sobotu proti Hlučínu. Zároveň je však musí strašit výsledek, kterým skončilo utkání břeclavských borců s rezervou prvoligového celku. Porážka 0:3.

„Tak špatně, jako jsme zahráli v tom zápase už hrát nemůžeme. My jsme měli smůlu, že proti nám zrovna nastoupilo osm prvoligových hráčů. Otázkou teď je, v jakém složení přijede tento tým k nám“, přemítá Michal.

Trenér Břeclavi Michal měl ještě v nedávné minulosti úzké vazby na klub ještě v éře Synotu. To už je ale pár let a kouč a zároveň sportovní ředitel Břeclavi odmítá, že by mu to mohlo v duelu s ligistou nějak pomoci.

„Mám tam pořád spoustu kamarádů, líbí se mi, jakým směrem klub vedou a fandím jim“, hlásí kouč Břeclavi. Samozřejmě že dnes odpoledne bude jeho fotbalové srdce po celých devadesát minut bít pro jeho zaměstnavatele.

Břeclavané by měli mít svého dnešního soupeře dokonale přečteného. Sehráli s ním jeden zápas letní přípravy, o nedávném duelu v MSFL již byla řeč. Navíc se Slovácko přátelsky utkalo s tureckým Konyasporem právě v Břeclavi.

Jenomže v lize se nedaří tak, jak by mělo. Trenér Slovácka Soukup tak možná přiveze hráče širšího kádru.

To MSK hraje o prestiž a může kromě Svobody poslat na trávník všechny hráče kádru. Jisté je, že v brance se tentokrát místo hladkého objeví jiný mladý brankář Prokop.