Slavoj Velké Pavlovice – FC Bučovice 3:0 (0:0)

Góly: Škarabela, Pilarčík, Šabata

Nejlépe z celé trojice z Břeclavska se vedlo fotbalistům Velkých Pavlovic. Těm se podařilo na domácím hřišti přehrát Bučovice. Ty přijely do Velkých Pavlovic hlavně bránit a do poločasu drželi přijatelnou remízu.

„Soupeř přijel s nepříjemnou zpomalovací taktikou, která nám vůbec nevyhovovala. Hráli jsme hrozně a na konci první půle nebýt brankáře Chromka, tak jsme i prohrávali. To by bylo kritické. V poločase jsem ale klukům domluvil a vyšla mi i střídání," těšilo trenéra Slavoje Luďka Šefránka.

Po obrátce už patřil trávník jen domácím. Ti během čtvrthodiny mezi 66. a 80. minutou nastříleli tři branky a v poklidu si dokráčeli pro tři body. „Střídání naši hru oživilo, Škarabela byl u všech tří našich branek," pochválil svého žolíka Šefránek.

Sokol Bořetice – TJ Moravan Lednice 1:1 (0:0)

Góly: 60. Drápal (p.) – 90. Fóbl

ČK: 91.Bystřický – 60. Hanzel

Každý s jedním bodem se musely spokojit týmy Bořetic a Lednice. Každý z nich měl ale přitom velmi blízko vítězství. „Fotbal byl až do šedesáté minuty byl úplně všední, průměrný. Nic nenaznačovalo drama. Lednice neměla takovou převahu, jakou jsem čekal. Své dvě šance nevyužila," popsal hru v klidnější části zápasu kouč Celticu Michal Škrabko.

Pak se ale začaly dít věci. Nejprve musel jít předčasně do kabin po lednický gólman Hanzel, když zbytečně fauloval Dufka. Navíc se kopala penalta, kterou Drápal proměnil. Bořetice držely náskok až do 90. minuty. To domácí faulovali na hranici šestnáctky. Míč si postavil Fóbl a zatočil míč přes zeď do branky.

„Pak přišel zkrat Bystřického, který do té doby hrál dobře. Během tří minut dostal dvě žluté karty a musel ze hřiště. Navíc jsme v 93. minutě faulovali v šestnáctce, ale Otáhal lednickou penaltu chytil. Kdybychom dostali druhou branku, hodně těžko bychom se z toho sbírali," oddechl si Škrabko, jehož tým bodoval potřetí v řadě, stále je však předposlední.

Sokol Tvrdonice – Velká nad Veličkou 0:2 (0:1)

Poslední místo totiž zaujímají Tvrdonice. Svěřenci trenéra Jaroslava Kmínka v minulém zápase neproměnili v Dražovicích v poslední minutě penaltu na 3:3 a ve svém trápení pokračovali i v domácí dohrávce. To nestačili na slabou Velkou nad Veličkou, přestože měli obrovskou herní převahu.

„Hosté se dostali jen čtyřikrát za půlku a dali nám z náhodných šancí dvě branky. Naopak na nás leží psychická deka, měli jsme snad šest sedm tutovek, ale nedáme gól nejen z malého vápna, ale netrefíme ani prázdnou branku," kroutil hlavou tvrdonický trenér.