Mládí vpřed. Toto heslo se chystá minimálně v následujícím ročníku razit fotbalový klub ve Velkých Pavlovicích. Někdejší účastník krajského přeboru pravděpodobně ani ve své druhé sezoně v 1. A třídě na vytoužený postup mezi jihomoravskou elitu nedosáhne, funkcionáři klubu se tak rozhodli pro radikální řešení – kompletní přebudování kádru, jenž by měl v následujících letech dosáhnout toho, co se zkušenějším hráčům zřejmě letos nepodaří zrealizovat.

Ještě před pár týdny se zdálo, že fotbaloví příznivci ve Velkých Pavlovicích budou po dvouleté odmlce opětovně moci navštěvovat utkání krajského přeboru Jihomoravského kraje. Postupové postavení mužstva v tabulce 1. A třídy bylo dostatečně silným argumentem pro to, aby o tom byl leckdo přesvědčen. Nečekaná mizérie v podobě dvou porážek a remízového výsledku ale zapříčila to, že šance Slavoje na postup se posunula pouze do teoretické roviny.

„Pochopitelně všichni v klubu cítí velké zklamání, měli jsme to rozehrané velice dobře. Zlom nastal v domácím utkání s Újezdem, když jsme dostali dvě branky v 90. minutě a prohráli jsme,“ posteskl si trenér Pavel Hejl nad nečekaným klopýtnutím 1:3. „V utkání jsme měli také vyloučené některé hráče, kteří poté nemohli nastoupit. Navíc jsme se potýkali se zraněními.“

Vyhlídky týmu na návrat do krajského přeboru tak nejsou radostné. Dvě kola před závěrem sezony ztrácí na čelo tabulky čtyři body. „Určitě neprodáme kůži v dalších zápasech lacino, chceme se ještě ukázat. Alespoň důstojně zakončit letošní sezonu. Jsme ale realisti, o postupu do krajského přeboru již neuvažujeme,“ objasnil trenér Hejl, který vidí prioritu klubu číslo jedna v tom, aby se zachránilo rezervní mužstvo v okresním přeboru. „Budeme se v závěru soustřeďovat především na to, abychom pomohli B týmu,“ potvrdil.

Podle trenéra není ovšem výpadek, jenž se s vysokou pravděpodobností přičiní o to, že fanoušci ve Velkých Pavlovicích budou sledovat v příští sezoně tutéž fotbalovou soutěž, nikterak překvapující. „Když se na to tak podívám, tak jsme hráli nad své možnosti. My máme pouze průměrný kádr, který toho dokázal mnohem více, než se očekávalo,“ přiznal zkušený lodivod bez okolků. „V posledním zápase s dvanáctými Tvrdonicemi, s nimiž jsme remizovali 3:3, bylo jasně vidět, že jsou na tom kvalitativně velmi podobně.“

V klubu tak nepanuje chmurná nálada. Tým hrál nad své možnosti, a když se zřejmě do vyšší soutěže nepodívá kvůli kolapsu v samotném závěru ročníku, sezona bude hodnocena kladně. Osud nynější osy mužstva, ve které je nejeden zkušený fotbalista, je ale více než nejistý. „My hledíme především do budoucnosti. Díváme se na vše realistickýma očima. Kádr se musí nutně obměnit. Je pravděpodobné, že v příštích letech prostě o vyšší příčky hrát nebudeme, s tím se nedá nic dělat. Příležitost dostanou mladí hráči z dorostu a záložního týmu. Starší hráči odejdou. Budeme jednoduše stavět na mládí,“ odhalil kouč Hejl novou skutečnost.

Mezi hráče, kteří v následujícím ročníku budou zřejmě postaveni na druhou kolej, patří také ostřílený brankář Piták. Zlé jazyky připomínají matné výkony dlouholeté opory týmu, která má být již za zenitem výkonnosti. „Opravdu nezachytal asi ve dvou utkáních dobře, nedělám ale předčasné závěry. V minulých letech u nás odehrál hodně dobrých zápasů. Nicméně není nejmladší, to je bohužel problém. Chceme v klubu dát přednost mladým, je možné, že nebude v příští sezoně dostávat tolik příležitostí. Ale ještě nevím, jestli u nás vůbec zůstane,“ doplnil Hejl.