Slavoj v závěru udolal oslabenou Lednici

PODIVÍN - V prestižním klání s Podivínem se musel hostující Moravan obejít bez několika nemocných opor. Přesto se ale prezentoval bojovným výkonem a nakonec jen těsně prohrál.

11.6.2007

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Čejka

Fotbalová podívaná, ve které nebylo o dramatické momenty nouze. I tak by se dal parafrázovat průběh nedělního podvečerního utkání I. B třídy mezi tradičními rivaly Podivínem a Lednicí. V derby, jež tradičně přiláká na stadion vícero fanoušků než je zvyklostí, nakonec uspěl domácí Slavoj a připsal si cenné tři body do tabulky za vydřené vítězství 3:2.

Domácí si šli za svým cílem, tedy ziskem tří bodů, okamžitě od úvodních minut. Útočný tandem Švestka a Dohnal si vytvořil nejednu slibnou příležitost, opět se ale potvrdila jejich střelecká mizérie z předešlých týdnů. Největší šanci k otevření skóre si však vytvořil v 7. minutě Létal, jenž stál tváří v tvář brankáři Podškubkovi, ten ale výtečným způsobem zmenšil střelecký úhel a zachránil svůj tým.
„Tohle je prostě naše specialita. Jsme v zakončení hrozně ukvapení, naši hráči se v této činnosti velice trápí. Do brankových příležitostí se sice dostáváme poměrně často, nicméně je nedokážeme proměňovat, tohle je náš opravdu velký problém. V koncovce si nevěříme,“ povzdechl si po zápase kouč Krška.

Udeřilo tak na druhé straně. Agilní Kaňa načechraným centrem našel v pokutovém území kanonýra Průdka, jenž ve 20. minutě s klidem sobě vlastním umístil míč do protipohybu bezmocného brankáře Bednaříka. „Průdek opět potvrdil, že je výborným střelcem,“ pochvaloval si kouč hostí Piškula. „Postačila chvilka naší nepozornosti, což on skvěle využil,“ smekl domácí kormidelník Krška před umem forvarda Moravanu.
Domácí se po obdržené brance nevzdali. K vyrovnávající trefě jim však dopomohla hrubá chyba brankáře Podškubky, jenž si v 45. minutě po standardní situaci Martečíka srazil míč sám za brankovou čáru. „Nebudu mu nic vyčítat. Pršelo, terén byl kluzký, měl ztíženou pozici. Tohle se stává i mnohem zkušenějším brankářům,“ omlouval trenér Piškula svého gólmana.

Zřejmě nejvíce v průběhu celého derby vzplály emoce v 64. minutě, kdy hlavní rozhodčí odpískal velmi přísný pokutový kop za faul na útočníka Lednice Průdka. Toho mírně za pravý rukáv dresu podržel obránce Čejka a uslyšel, nejen ke svému překvapení, zvuk píšťalky. Míč si postavil ostrostřelec Fóbl a poslal Lednici do vedení. „Bylo to velmi přísné. Netuším, jak to sudí mohl z padesátimetrové vzdálenosti vidět, zřejmě je asi vysoce kvalitní,“ glosoval trenér Krška situaci svým typickým humorem.

Podivínští za nepříznivého stavu zbraně nesložili. Soupeře přikovali před jeho pokutovým územím a okamžitě stav utkání srovnali. O druhou branku Slavoje se přičinil Martin Švestka, který si v 67. minutě naběhl na rohový kop a hlavouz avěsil. Domácí drželi otěže zápasu nadále ve svých rukou, čehož využili v 78. minutě, když Karel Švestka, s pomocí teče obránce Wolgemutha, stanovil výsledek na konečných 3:2 pro Slavoj.

Domácí, kteří si povětšinu utkání stěžovali na výkon hlavního arbitra Mikysky, si tak zhluboka oddechli. „Radost máme obrovskou. Museli jsme o vítězství bojovat až do posledních minut. Vlastně jsme prohrávali většinu zápasu, soupeře jsme udolali až v samotném závěru,“ poznamenal po zápase trenér Krška. „Nejsem spokojen, protože jsme prohráli. Ale měli jsme opravdu velkou marodku, hlavně mě ale mrzí, že jsme zahráli katastrofálně v obranné fázi,“ posteskl si hostující kouč Petr Piškula.

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 79 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÝ PRACOVNÍK - PRACOVNICE VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 79 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: 15.8/17.7.2018 - očišťování komponent pro výrobu područek, kontrola kvality, jemná kompletace dílů (pravidelně se opakující pracovní operace, při kterých je možnost volit i úlevovou polohu), dvousměnný provoz (6-14, 14-22) - možnost volby prac. doby, základní vzdělání, pouze pro OZP. Poloviční úvazek nebo dle dohody. KONTAKT: Barbora Uhrová, tel. 775 550 368, Místo výkonu práce: Břeclav. Pracoviště: Zpshelp, s.r.o. - provozovna mládežnická, Mládežnická, č.p. 3062, 690 02 Břeclav 2. Informace: Barbora Uhrová, +420 775 550 368.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč

Pomocní kuchaři POMOCNÝ KUCHAŘ - KUCHAŘKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: 15.8/21.2.2018 - spolupráce při vaření hotových jídel a minutek, a jejich následný výdej. I základní vzdělání, praxe v závodním stravování výhodou, i absolventi. KONTAKT: Benčová Lenka, tel.: 606 071 836, e-mail: gumotex.518@aramark.cz, Místo výkonu práce: Mikulov. Pracoviště: Aramark, s.r.o. - prov. kabeltechnik, Nádražní, č.p. č.e. 677, 692 01 Mikulov na Moravě. Informace: Lenka Benčová, +420 606 071 836.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 28 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KUCHAŘKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 15.8.2018 - práce kuchaře. I základní vzdělání s praxí v oboru, vyučen v oboru i absolvent. Prac. doba v turnusech mezi 7.00 - 21.00 hod. (krátký/dlouhý týden). KONTAKT: Balgová Dagmar, tel.: 777 925 053 nebo osobně na adrese: Na Šlajsi č.e. 36, Lanžhot., Místo výkonu práce: Lanžhot. Pracoviště: Šlajsa, s.r.o., Na Šlajsi, č.p. č.e. 36, 691 51 Lanžhot. Informace: Dagmar Balgová, +420 777 925 053.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/KA - POKLADNÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 8.8.2018/ Místo výkonu práce: DOLNÍ DUNAJOVICE, HLAVNÍ 565. , Zaměstnavatele kontaktujte emailem: kariera@jednota.cz, Zaměstnavatel akceptuje základní vzdělání. Směnnost různá, řídí se rozpisem směn. Pracovní poměr na dobu určitou 6 měsíců - na základě zhodnocení výsledků práce možnost prodloužení na dobu neurčitou. Zodpovědný přístup k plnění úkolů, ochota k fyzické práci, zájem pracovat v týmu. Stálý výdělek za dobře odvedenou práci, příspěvek na dovolenou, příspěvek na životní pojištění, příspěvek na stravování, příplatky za práci o víkendu nad rámec zákona, benefit cafeterie. Datum nástupu dohodou nejpozději do 1.9.2018. Podrobnosti na www.jednota.cz, v sekci O nás - Kariéra. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v mikulově - prod. d. dunajovice, Hlavní, č.p. 565, 691 85 Dolní Dunajovice. Informace: Lucie Skácelová, +420 519 500 958.

Ve druhém kole krajského přeboru prohráli fotbalisté Tatranu Rousínov (zelené dresy) doma se Sokolem Krumvíř 1:2.
12

Rousínov prohrál i s druhým nováčkem. Krumvíř rozhodl gólem v poslední minutě

Ilustrační foto. Na snímku vpravo Hloch.

Vzpoura proti neoblíbenému soupeři. Fotbalisté MSK otočili utkání v Bzenci

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Ryby pouštím kromě pstruhů a candátů, které mám ráda na talíři, říká rybolovkyně

Velké Pavlovice - Dosáhla životního úspěchu, který nemá obdoby. Julie Šulová na letošním Mistrovství České republiky v rybolovné technice v kategorii juniorů a žáků v Bohumíně získala medaili v každé z šesti disciplín. „Rybolovná technika je sport, který se obvykle odehrává na fotbalovém hřišti nebo jiné travnaté ploše. Ryby při něm nechytáme, ale házíme rybářskými technikami na přesnost na terče nebo do dálky,“ říká čtrnáctiletá šampionka.