Fotbalová podívaná, ve které nebylo o dramatické momenty nouze. I tak by se dal parafrázovat průběh nedělního podvečerního utkání I. B třídy mezi tradičními rivaly Podivínem a Lednicí. V derby, jež tradičně přiláká na stadion vícero fanoušků než je zvyklostí, nakonec uspěl domácí Slavoj a připsal si cenné tři body do tabulky za vydřené vítězství 3:2.

Domácí si šli za svým cílem, tedy ziskem tří bodů, okamžitě od úvodních minut. Útočný tandem Švestka a Dohnal si vytvořil nejednu slibnou příležitost, opět se ale potvrdila jejich střelecká mizérie z předešlých týdnů. Největší šanci k otevření skóre si však vytvořil v 7. minutě Létal, jenž stál tváří v tvář brankáři Podškubkovi, ten ale výtečným způsobem zmenšil střelecký úhel a zachránil svůj tým.
„Tohle je prostě naše specialita. Jsme v zakončení hrozně ukvapení, naši hráči se v této činnosti velice trápí. Do brankových příležitostí se sice dostáváme poměrně často, nicméně je nedokážeme proměňovat, tohle je náš opravdu velký problém. V koncovce si nevěříme,“ povzdechl si po zápase kouč Krška.

Udeřilo tak na druhé straně. Agilní Kaňa načechraným centrem našel v pokutovém území kanonýra Průdka, jenž ve 20. minutě s klidem sobě vlastním umístil míč do protipohybu bezmocného brankáře Bednaříka. „Průdek opět potvrdil, že je výborným střelcem,“ pochvaloval si kouč hostí Piškula. „Postačila chvilka naší nepozornosti, což on skvěle využil,“ smekl domácí kormidelník Krška před umem forvarda Moravanu.
Domácí se po obdržené brance nevzdali. K vyrovnávající trefě jim však dopomohla hrubá chyba brankáře Podškubky, jenž si v 45. minutě po standardní situaci Martečíka srazil míč sám za brankovou čáru. „Nebudu mu nic vyčítat. Pršelo, terén byl kluzký, měl ztíženou pozici. Tohle se stává i mnohem zkušenějším brankářům,“ omlouval trenér Piškula svého gólmana.

Zřejmě nejvíce v průběhu celého derby vzplály emoce v 64. minutě, kdy hlavní rozhodčí odpískal velmi přísný pokutový kop za faul na útočníka Lednice Průdka. Toho mírně za pravý rukáv dresu podržel obránce Čejka a uslyšel, nejen ke svému překvapení, zvuk píšťalky. Míč si postavil ostrostřelec Fóbl a poslal Lednici do vedení. „Bylo to velmi přísné. Netuším, jak to sudí mohl z padesátimetrové vzdálenosti vidět, zřejmě je asi vysoce kvalitní,“ glosoval trenér Krška situaci svým typickým humorem.

Podivínští za nepříznivého stavu zbraně nesložili. Soupeře přikovali před jeho pokutovým územím a okamžitě stav utkání srovnali. O druhou branku Slavoje se přičinil Martin Švestka, který si v 67. minutě naběhl na rohový kop a hlavouz avěsil. Domácí drželi otěže zápasu nadále ve svých rukou, čehož využili v 78. minutě, když Karel Švestka, s pomocí teče obránce Wolgemutha, stanovil výsledek na konečných 3:2 pro Slavoj.

Domácí, kteří si povětšinu utkání stěžovali na výkon hlavního arbitra Mikysky, si tak zhluboka oddechli. „Radost máme obrovskou. Museli jsme o vítězství bojovat až do posledních minut. Vlastně jsme prohrávali většinu zápasu, soupeře jsme udolali až v samotném závěru,“ poznamenal po zápase trenér Krška. „Nejsem spokojen, protože jsme prohráli. Ale měli jsme opravdu velkou marodku, hlavně mě ale mrzí, že jsme zahráli katastrofálně v obranné fázi,“ posteskl si hostující kouč Petr Piškula.