Slavoj v závěru udolal oslabenou Lednici

PODIVÍN - V prestižním klání s Podivínem se musel hostující Moravan obejít bez několika nemocných opor. Přesto se ale prezentoval bojovným výkonem a nakonec jen těsně prohrál.

11.6.2007

ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Čejka

Fotbalová podívaná, ve které nebylo o dramatické momenty nouze. I tak by se dal parafrázovat průběh nedělního podvečerního utkání I. B třídy mezi tradičními rivaly Podivínem a Lednicí. V derby, jež tradičně přiláká na stadion vícero fanoušků než je zvyklostí, nakonec uspěl domácí Slavoj a připsal si cenné tři body do tabulky za vydřené vítězství 3:2.

Domácí si šli za svým cílem, tedy ziskem tří bodů, okamžitě od úvodních minut. Útočný tandem Švestka a Dohnal si vytvořil nejednu slibnou příležitost, opět se ale potvrdila jejich střelecká mizérie z předešlých týdnů. Největší šanci k otevření skóre si však vytvořil v 7. minutě Létal, jenž stál tváří v tvář brankáři Podškubkovi, ten ale výtečným způsobem zmenšil střelecký úhel a zachránil svůj tým.
„Tohle je prostě naše specialita. Jsme v zakončení hrozně ukvapení, naši hráči se v této činnosti velice trápí. Do brankových příležitostí se sice dostáváme poměrně často, nicméně je nedokážeme proměňovat, tohle je náš opravdu velký problém. V koncovce si nevěříme,“ povzdechl si po zápase kouč Krška.

Udeřilo tak na druhé straně. Agilní Kaňa načechraným centrem našel v pokutovém území kanonýra Průdka, jenž ve 20. minutě s klidem sobě vlastním umístil míč do protipohybu bezmocného brankáře Bednaříka. „Průdek opět potvrdil, že je výborným střelcem,“ pochvaloval si kouč hostí Piškula. „Postačila chvilka naší nepozornosti, což on skvěle využil,“ smekl domácí kormidelník Krška před umem forvarda Moravanu.
Domácí se po obdržené brance nevzdali. K vyrovnávající trefě jim však dopomohla hrubá chyba brankáře Podškubky, jenž si v 45. minutě po standardní situaci Martečíka srazil míč sám za brankovou čáru. „Nebudu mu nic vyčítat. Pršelo, terén byl kluzký, měl ztíženou pozici. Tohle se stává i mnohem zkušenějším brankářům,“ omlouval trenér Piškula svého gólmana.

Zřejmě nejvíce v průběhu celého derby vzplály emoce v 64. minutě, kdy hlavní rozhodčí odpískal velmi přísný pokutový kop za faul na útočníka Lednice Průdka. Toho mírně za pravý rukáv dresu podržel obránce Čejka a uslyšel, nejen ke svému překvapení, zvuk píšťalky. Míč si postavil ostrostřelec Fóbl a poslal Lednici do vedení. „Bylo to velmi přísné. Netuším, jak to sudí mohl z padesátimetrové vzdálenosti vidět, zřejmě je asi vysoce kvalitní,“ glosoval trenér Krška situaci svým typickým humorem.

Podivínští za nepříznivého stavu zbraně nesložili. Soupeře přikovali před jeho pokutovým územím a okamžitě stav utkání srovnali. O druhou branku Slavoje se přičinil Martin Švestka, který si v 67. minutě naběhl na rohový kop a hlavouz avěsil. Domácí drželi otěže zápasu nadále ve svých rukou, čehož využili v 78. minutě, když Karel Švestka, s pomocí teče obránce Wolgemutha, stanovil výsledek na konečných 3:2 pro Slavoj.

Domácí, kteří si povětšinu utkání stěžovali na výkon hlavního arbitra Mikysky, si tak zhluboka oddechli. „Radost máme obrovskou. Museli jsme o vítězství bojovat až do posledních minut. Vlastně jsme prohrávali většinu zápasu, soupeře jsme udolali až v samotném závěru,“ poznamenal po zápase trenér Krška. „Nejsem spokojen, protože jsme prohráli. Ale měli jsme opravdu velkou marodku, hlavně mě ale mrzí, že jsme zahráli katastrofálně v obranné fázi,“ posteskl si hostující kouč Petr Piškula.

11.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 23 400 Kč Řidiči vysokozdvižných vozíků SKLADNÍK - ŘIDIČ VZV (EXPEDICE). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 8.10.2018 - řízení VZV, manipulace s paletami, nakládka a vykládka kamionu, skladové práce. Min. vyučen, i absolventi, zkušenosti s řízením VZV, manuální zručnost, zodpovědnost, zkušenost s prací ve skladu výhodou. Třísměnný provoz. KONTAKT: v případě zájmu zaslat životopis na e-mail: d.idesova@frauenthal-automotive.com nebo volejte na tel. číslo 519 301 897. Více informací poskytujeme také osobně na adrese Bratislavská 130/2, Hustopeče., Místo výkonu práce: Hustopeče, Bonusy:, měsíční bonus ke mzdě, příplatek ke mzdě za docházku, příspěvek na závodní stravování a dojíždění do práce, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na kulturní a sportovní účely, dovolená navíc, pracovní oblečení a obuv, odborná vzdělávání a školení, mobilní tarif pro celou rodinu, růst mzdy po zkušební době i v průběhu zaměstnání, zprostředkování ubytování a další.. Pracoviště: Frauenthal automotive hustopeče s.r.o., Bratislavská, č.p. 130, 693 01 Hustopeče u Brna. Informace: Denisa Idesová, +420 519 301 897. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč Svářeči SVÁŘEČ/ZÁMEČNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 5.10/3.9.2018 - sváření MIG/MAG (CO2), sváření ocelových konstrukcí, samostatná práce. Min. vyučen v oboru zámečník, svářeč, praxe min. 3 roky, ŘP sk. B, svářečský průkaz CO2. Možno jezdit na montáže a vlastní konstrukci kompletovat 1-2 dny, 1x-2x do měsíce (není podmínkou). Prac. doba 7.00 - 15.30 hod. KONTAKT: Wernerová L., tel.: 727 929 254, Místo výkonu práce: Břeclav - Poštorná. Pracoviště: Eu-poles s.r.o., Hraniční, č.p. 1347, 691 41 Břeclav 4. Informace: Libuše Wernerová, +420 727 929 254. Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 12 500 Kč Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci PRACOVNÍCI PRO ZPRACOVÁNÍ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: 5.10.2018 - zpracování masa. I základní vzdělání, i bez praxe. Třísměnný provoz s pružnou prac. dobou. KONTAKT: Honcharov Pavlo, tel.: 775 341 111, e-mail: saltinostav1@gmail.com, Místo výkonu práce: Mikulov. Pracoviště: Dirga company spol. s r.o. - pracoviště, Nádražní, č.p. č.e. 607, 692 01 Mikulov na Moravě. Informace: Pavlo Honcharov, +420 775 341 111. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 11.10/7.9.2018 - tvorba, aktualizace, kontrola a evidence balících předpisů na všechny výrobky, úzká komunikace se zákazníkem i jinými kolegy. SŠ, obor ekonomika, strojírenství, NJ slovem i písmem podmínkou, znalost práce s PC, komunikativnost, flexibilita, spolehlivost, samostatnost. KONTAKT: Hromková Blanka, tel.: 519 301 044, e-mail: b.hromkova@arens-Oberflaechenfullservice.com, Místo výkonu práce: Břeclav. Pracoviště: Arens oberflächenfullservice s.r.o., Lidická, č.p. 3453, 690 03 Břeclav 3. Informace: Blanka Hromková, +420 519 301 044.

Šimon Falta (u míče)
9

Stopka za vyloučení platí. Olomoucký záložník Falta si nezahraje proti Zlínu

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Břeclav držela krok jenom poločas

Blansko, Břeclav /FOTOGALERIE/ – Po prvním poločase se zdálo, že by fotbalisté MSK Břeclav mohli zaskočit divizního lídra z Blanska, ovšem favorit po přestávce ukázal svoji kvalitu.

-

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.

Na vlastní kůži: Ironman aneb Když se dělá zle jenom při chůzi

Cervia, Brno /FOTOGALERIE/ – Věděl jsem, že to bude utrpení, ale že až takové… Možná bych si to rozmyslel. Loni na podzim jsem se rozhodl, že završím své sportovní snění a přihlásil jsem se na dlouhý triatlon, takzvaný Ironman. Vybral jsem si oblast Emilia-Romagna u města Cervia na severu Itálie z jasného důvodu: trať cyklistiky byla placka.