Slavoj vyhrál v Kosticích a zvýšil náskok v tabulce

BŘECLAVSKO - Velkopavlovický Slavoj si poradil v Kosticích a na své pronásledovatele má již čtyřbodový náskok. Lanžhot doma překvapivě porazil Rohatec a zdá se, že záchranu ještě nevzdává. Podivín vedl ještě patnáct minut před koncem na svém hřišti 3:0. Pak ale přišel nevysvětlitelný kolaps domácích hráčů, kteří nechali Vracov srovnat.

15.5.2007

Ilustrační fotoFoto: Foto: Jaroslav Kicl

Krajský přebor

Dědice – Mikulov 2:0 (1:0)
Hráči Pálavy začali utkání nekoncentrovaně, když po rohovém kopu, při pokusu o protiútok ztratili míč a hosté chyby využili nejlépe jak mohli. V tomto utkání si hosté nezasloužili zvítězit. Hráli bez agresivity, disciplíny, neběhali. Proto si připsali první jarní porážku na hřišti soupeře. Skóre zápasu podtrhl přesně provedeným přímým kopem z hranice velkého vápna zkušený Horváth, který tak potrestal faul brankáře Novotného.

I. A třída

Rajhrad – Novosedly 0:2 (0:1)
O otevření skóre se postaral ve 20. minutě Mucala, jehož přesný centr zakončil hlavou Sýkora. Zvýraznit náskok dlouho nedokázali, ikdyž si vypracovali několik dobrých šancí, jako třeba Mucala, který obešel i brankáře, ale dostal se ze střeleckého úhlu. Pojistku přidal až v 86. minutě Trpišovský, který utekl od poloviny hřiště, přehodil si brankáře a střílel do prázdné branky. Hosté zvítězili zcela zaslouženě, ikdyž nechávali diváky čekat až do posledních minut.

Lanžhot – Rohatec 2:0 (2:0)
Utkání začalo ve svižném tempu a diváci viděli několik slibných příležitostí na obou stranách. Ve 34. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil domácí Zlámal a nedal brankáři šanci. Za další tři minuty zvýšil po ryclém protiútoku Flajšík. Ve druhém poločase hráli domácí sebevědomě. Hned zpočátku měl dvě dobré šance Flajšík, ale nedal. Dvacet minut před koncem se pokoušeli hosté utkání zvrátit, ale neúspěšně. Lanžhot zahodil ještě několik dobrých příležitostí, ale vítězství mu již neuniklo.

Újezd – Tvrdonice 3:1 (1:1)
Hosté proti soupeři, se kterým se daly uhrát body, vůbec nepřesvědčili. Sice se ujaly vedení po brance Kouřílka ve 27. minutě, soupeř po standartce ze 35. minuty srovnal. Hosté v kombinované sestavě pokračovali v odevzdaném výkonu, ale domácí nebyli o nic lepší. Nakonec se radovali šťastnější domácí, jejichž neobsazený hráč vstřelil po centru vítěznou branku v 88. minutě. Tvrdonice vrhly všechny síly do útoku, toho však využili domácí, kteří do rozhozené obrany přidali třetí branku.

Kostice – Velké Pavlovice 1:4 (0:2)
Hned v 1. minutě mohl otevřít skóre utkání domácí Bělehrádek, ve slibné šanci však bránu minul. To bylo na dlouhou dobu ze strany domácích vše. Hosté ukázali, proč jsou v čele soutěže a vytvořili si na hřišti převahu, ze které vstřelil Šabata dvě branky. Po změně stran mohl stejný hráč přidat třetí, ale v dobré šanci hlavičkoval nad bránu Kostic. Za několik minut poté hostující Janíček dostal dobrou přihrávku ze strany, vnikl do pokutového území, z blízka prostřelil kostického brankáře a zvýšil vedení Slavoje na rozdíl tří branek. Po tomto gólu hosté ze svého náporu polevili a v 60. minutě snížil na 1:3 Darmovzal. Kostice pak mohli zápas ještě zdramatizovat, ale druhou branku se jim vstřelit nepodařilo. V 74. minutě tak o výsledku rozhodl hostující Latyn, který hosty uklidnil, když prudkou střelou stanovil na konečných 1:4.

I. B třída

Popice – Šatov 1:1 (0:1)
Popice v tomto zápase chtěly zvítězit. Na domácí hráče se v tomto zápase lepila smůla. Před koncem vyrovnané první půle skončil trestný kop z úhlu překvapivě za zády domácího brankáře. Ve 41. minutě nedal domácí Richter, ač stál sám před brankářem. Druhý poločas domácí přes značnou převahu a snahu otočit nedokázali. Podařilo se jim pouze srovnat, kdy skóroval Richter.

Podivín – Vracov 3:3 (1:0)
Domácí si na konci utkání museli připadat jako ve zlém snu. Přitom celý zápas se pro ně vyvýjel slibně. Již v prvním poločase se z dálky trefil Hakala, když jím centrovaný míč doplachtil až do sítě. Mimo to měli domácí další šance, ale neproměnili. To se jim povedlo až ve druhém poločase, kdy se trefil Martečík s Karlem Šveskou. Ještě v 75. minutě byl stav 3:0. Pak ale domácí obránce odvrátil míč přímo na soupeře, který se z hranice šestnáctky trefil do sítě. Domácí znervózněli, a chvíli na to se jim nepovedlo odvrátit míč a hosté snížili na rozdíl jediné branky. Srovnali chvíli před koncem když se po dlouhém autu na malé vápno hlavičkou prosadil jeden z Vracovských.

Hodonín – Bavory 0:6 (0:2)
Hosté přijeli do Hodonína v nekompletní sestavě. V 5. minutě byl ve vápně faulován Furch, penaltu však lehkovážně zahodil. Za dvě minuty otevřel skóre Rástočný po rohovém kopu.V dalších minutách se hrálo uprostřed hřiště a hosté měli nadále míč v držení. Ve 31. minutě po individualní akci se trefil Koch z 25 metrů a v závěru poločasu rozhodčí neuznal regulérní gól Lössla. Ve druhém poločase Bavory soupeře k ničemu nepustily a přidaly další góly Rástočným, dvakrát se trefil Hamár a skóre uzavřel Lambert Śmíd z pokutového kopu.

KEN Veselí – Lednice 1:8 (1:2)
Hosté se ujali vedení ve 20. minutě, kdy se trefil Fobl. Na to reagovali domácí vyrovnáním, kterého se dočkali ve 25. minutě. Lednice skórovala hned z další akce, střelcem byl Ševčík. Druhá půle byla jednoznačně v režii hostů, šlo jen o to, kolik se jim podaří vstřelit branek. V tomto ohledu se nejvíce dařilo střelci první brany Foblovi, který ve druhé půli přidal další čtyři branky. Trefili se také Wolgemuth s Průdkem. Kromě toho si Ledničtí vypracovali ještě dalších pět vyložených šancí, s jejich neproměnění je ale netrápilo.

Vlkoš – Přítluky 4:2 (2:1)
Přítluky odjely na horkou půdu Vlkoše zažehnout jiskřičku naděje a s odhodláním přivést si domů alespoň bod. Nasvědčoval tomu i začátek utkání, kdy v 8. minutě se dostali do vedení gólem Kubánka. To bylo ale skoro vše, co hosté předvedli. V 16. minutě domácí vyrovnali a v 32. minutě šli do vedení 2:1. Druhý poločas nezačal pro hosty dobře. V 50. minutě po přísně nařízené penaltě zvýšili domácí na 3:1a vše bylo završeno druhou penaltou v 80. minutě. Hosté dokázali již jen snížit v 88. minutě Masařem. Přítluky předvedly matný výkon, který nepřipomínal boj o záchranu.

Velké Bílovice – Hroznová Lhota 2:0 (1:0)
Domácím i hostům chybělo několik hráčů základní sestavy, na kvalitě hry se to ale eprojevilo. Hru ovlivnilo až vyloučení hotujícího Ivičiče v 33. minutě za faul na Damborského, který postupoval sám na branku hostí. Již předtím Damborský neproměnil dvě jasné příležitosti po přesných centrech Oslzlého. Ve 39. minutě Oslzlý sám proměnil pokutový kop. Ve druhé půli byl za kritiku rozhodčího vyloučen hostující Lipčík. Hosté se snažili hrozit z brejků a domácí neůspěšně zakončovali většinu akcí. V 86. minutě dorazil Opluštilovu střelu do branky Damborský a zvýšil na 2:0. V 91. minutě byl ve vápně faulován domácí Krejčiřík, rozhodčí k údivu všech nenařídil pokutový kop. Naopak ukázal domácímu hráči druhou žlutou kartu a vyloučil jej.

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Dětský domov v Otnicích. Ilustrační foto

Žáci kloboucké školy vybrali přes jedenáct tisíc pro otnický domov

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Kraj potvrdil 5 nových leteckých linek z Brna. V létě navíc i Split a Dubrovník

Brno – Barcelona, Brusel, Lvov, Milán a Řím. Nové pravidelné letecké linky do pěti evropských měst začnou cestující využívat už příští rok v březnu. Jejich podporu ve středu odpoledne schválili krajští zastupitelé. Lidé se navíc z brněnského letiště v letní sezoně, tedy od června do září, dostanou nově přímo i do chorvatského Splitu a Dubrovníku.

Placené parkoviště? Místní budou mít v Mikulově přednost na úkor turistů

Jižní Morava – Největší problém je, že nikdo neví, jak se má systém parkování změnit. Tak reagoval na plánované dopravní změny v Mikulově na Břeclavsku tamní obyvatel Michal Solařík. A není jediný. „Na městském facebooku lidé v diskuzi marně hledají odpovědi,“ prohlásil. Mikulov hodlá pomoci místním. Ty upřednostnili i při parkování v centru Znojma.