V Podivíně se střetnou dva tradiční rivalové – Slavoj a Lednice. „I když spolu třeba nehrajeme, tak se na dálku sledujeme, a pokud se jednomu nedaří, tak z toho má ten druhý škodolibou radost,“ připomněl kouč hostí Petr Piškula napjaté vztahy mezi kluby, které dělí asi šestikilometrová vzdálenost.
Bezstarostně mohou pojmout nedělní utkání oba kluby, hrozba sestupu již ani jednomu nehrozí. Teprve v uplynulém kole se díky remíze 1:1 v Miloticích ale s definitivou zachránil domácí Podivín. „My jsme tam vlastně jeli s cílem získat ten potřebný bod. Byli jsme lepší než domácí a vytvořili jsme si daleko více střeleckých příležitostí,“ pochvaloval si trenér Bronislav Krška.

V duelu s tradičním sokem, v němž není o emoce nouze, se chtějí domácí před předvést a především navázat na podzimní konfrontaci v Lednici, kde zvítězili 3:1. „Chtěli bychom ten výsledek potvrdit. Chceme se s fanoušky letos rozloučit adekvátním způsobem. Na podzim to bylo velmi vypjaté, rozhodovaly nakonec chyby domácích,“ poznamenal Krška.

Zopakovat počin z předešlého vzájemného utkání s Lednicí nebude při pohledu do statistik nic jednoduchého. Podivím, jemuž loni unikl postup do I. A třídy doslova mezi prsty, se jen zřídka kdy výrazně prosazuje v koncovce. „Do gólových příležitostí se dostáváme, nicméně naši útočníci se cítí pod tlakem, zmatkují a nedokáží se soustředit,“ posteskl si domácí kormidelník.
Klíčem k tomu, aby bylo mužstvo úspěšné, tak pravděpodobně bude precizní defenziva. „Hlavně si musíme dát pozor na jejich útočný tandem Fobl a Průdek, jenž by nám mohl dělat problémy,“ obává se ofenzivy soupeře kouč Krška, který prakticky celou sezonu bojuje s nestálou formou svého mužstva. „Někteří hráči si mysleli, že po loňském druhém místě půjde všechno samo. Navíc překypovali až příliš velkým sebevědomím, to je jeden z důvodů, proč se nám nedařilo.“

Hostující Lednice je v dosti odlišném rozpoložení, průběžná čtvrtá příčka v soutěži jí připomíná, že letošní sezona není zdaleka ta, jež by se měla hodnotit negativně. „Myslím, že sezona byla celkem dobrá. Ale kvalitní fotbal jsme začali hrát až v jarní části. Rozhodně to mohlo být lepší. Měli jsme totiž postupové ambice,“ vysvětloval trenér Piškula, jenž ovšem ihned odložil růžové brýle. „Bavory jsou prostě suverénní, pořád posilovaly, takže nebylo v našich silách se snažit o postup.“

I když považuje Lednice letošní výsledky v I. B třídě za více méně vydařené, její nynější pozice může být ještě ohrožena. „Hráči už nemají takovou motivaci, to se potvrdilo i v minulém kole s Hroznovou Lhotou, kdy jsme doma remizovali. Měl jsem s hráči pohovor, aby se ještě snažili a divákům něco nabídli,“ zdůraznil.

Hostující tým chce jít do utkání v prvé řadě s tím, aby napravil podzimní porážku. Receptem na vítězství by měla být aktivní hra. „Všímáme si toho, že se Podivímu poslední dobou nedaří, jejich obrana není dobrá. Budeme se snažit hodně útočit a zaměstnávat jejich defenzivu, tudy myslím povede cesta k úspěchu,“ prozradil kouč Piškula část ze svých taktických plánů.

Lednické vůbec neznepokojuje fakt, že domácí Podivín bude zvláštní pozornost věnovat jejich ofenzivní dvojici Fobl – Průdek. Trenér Piškula v tom naopak vidí výhodu. „Nechává nás to chladnými. Nemyslím si, že by to mohlo nějak zmenšit naši šanci na úspěch. Pokud se budou soustředit výhradně na ně, my z toho můžeme těžit, protože se prosadí jiní hráči,“ vzkázal sebevědomě Piškula do domácího tábora.