I proto bude jejich motivace na jihu Moravy extrémní. Opavané jsou totiž všemi odborníky i fotbalovou veřejností pasováni do role hlavního favorita na postup do druhé nejvyšší soutěže. Body pro SFC jsou povinností. Obzvláště v kontextu výsledku z úvodního kola.

Ač favorité, doma přenechali jeden bod Líšni, když jejich branky zaznamenali Klesnil a Žmolík.

„Po sobotní remíze jsem byl hodně špatný, a to hlavně ze svého i našeho výkonu. V Břeclavi máme co napravovat, o ničem jiném než vítězství se nemůžeme bavit,“ hlásila jedna z opor opavského mužstva Zdeněk Partyš.

Ten dostal v týdnu nového spoluhráče. Z Jakubčovic přišel univerzální záložník Michal Vyskočil. Je možné, že se objeví v základní sestavě.

Domácí kouč Vladimír Michal řeší také problémy se sestavou. Ale příjemné. K dispozici má totiž kompletní kádr, včetně jarní střelecké opory Davida Bielčíka. Ten bude o místo v sestavě soupeřit se „staronovým“ dlouhánem Janem Veselým, střelcem vítězné branky z minulého zápasu.

„Musíme zápas zvládnout hlavně takticky, potřebujeme organizovaný výkon. Kluci pochopili, že pokud nebudou makat na sto procent, tak ve třetí lize nemůžou vyhrávat,“ vysvětlil nový kouč břeclavského týmu.

Stejně jako jeho hráči chce navázat na úspěšný start třetí ligy. Je však jasné, že těžší soupeř na stadion v Lesní ulici už minimálně na podzim nepřijede.

„My jsme teď v dobré psychické pohodě díky našemu vítězství. Ale počítáme s hodně těžkým zápasem,“ dodal kouč.

Jako sportovní ředitel klubu musel zároveň řešit jeden problém. Opavské fanoušky. Ti jezdí i na venkovní zápasy v hojném počtu, proto je zápas označen jako rizikový. Zohlední to pořadatelská služba i policie.

Jak asi nastoupí:

Břeclav: Hladký – V. Polák, Schwarz, Michal, Demjanovič – Navrátil, Jakubovič, Dvořák, Simandl, Pacl, – Veselý. Trenér: Michal.

Opava: Novák – Kiša, Formánek, Švrček, Čáp – Partyš, Knapp, Cigánek, Žmolík – Klesnil, Halaška. Trenér: Mazura.

Rozhodčí: Plesar – Ogrodník, Skřítecký.

MSK Břeclav – SFC Opava

Zápas 2. kola MSFL se uskuteční v sobotu 14. srpna v 16:30 hod na stadionu MSK Břeclav v Lesní ulici v Poštorné.