„Je jedním z největších talentů v našem klubu. Má velmi dobrou kopací techniku, pohybově je rovněž velmi dobrý, má fotbalového ducha, umí dirigovat hru. Slabší hra hlavou není pro záložníka až tak důležitá,“ hodnotí schopnosti Jana Slunského šéftrenér fotbalového dorostu MSK Luděk Zlámal.

Sám hráč v sobě vidí zodpovědného, pracovitého hráče, který dýchá pro tým. Chtěl by zlepšit rychlost a pohotovost střelby z prudké přihrávky. Jeho fotbalovým vzorem je Andres Iniesta a fandí jak mnoho jiných kombinační hře fotbalové Barcelony. Slunský bydlí ve Valticích, odkud denně dojíždí do Břeclavi. Začínal v pěti letech v Tatranu Poštorná a jeho prvním trenérem nebyl nikdo jiný, než jeho otec Jiří. I on dříve aktivně kopanou hrál, zkusil to i Rakousku. Po skončení aktivní činnosti se věnoval trenérství, nyní ale jeho čas zabírá podnikání ve vinařství. Tam je stále hodně práce a každá ruka je dobrá, proto i jeho syn často ve vinohradu pomáhá.

Když se Jan probírá vzpomínkami na minulé starty, rád si připomene jeden z loňských zápasů, v němž při vítězství MSK 3:2 vstřelil všechny tři branky. Negativní vzpomínkou je dřívější zápas v dresu žáků MSK v Bohunicích, kdy chytil míč v brance rukou, a z penalty domácí vyhráli 1:0.

Ve fotbale by se chtěl talentovaný střední záložník dostat do nějakého lepšího celku ve vyšších soutěžích, nad úrovní dnešního áčka mužů MSK. Hlídá si ale i civilní kariéru. Studuje na břeclavskou průmyslovku, je ve druhém ročníku technického lycea, což není žádná specializace, ale základ pro další studium. Předpokladem je pokračování studia na vysoké škole, zřejmě v Brně. Kromě otce-fotbalisty má v rodině i dvě volejbalistky, matku Hanu a sestru Šárku. Takže ke sportovnímu růstu má ideální prostředí a volnou ruku.

Když se najde volná chvilka, sedne si k počítači. Je i držitelem rybářského lístku, na rybaření ale času nezbývá, a ani není s kým k vodě chodit. Samotného ho to nikdy nebavilo. Jan Slunský má před sebou perspektivu dalších dvou let v dresu devatenáctky MSK, a pokud bude jeho sportovní růst pokračovat stejným směrem, určitě o něm ještě hodně uslyšíme.