„Od středy jsme rozebírali video, protože jsme v obraně udělali v posledních zápasech velké chyby. Taktiku jsme připravili přímo na Sigmu, hráli jsme v bloku, protože byli silnější na míči. Hráči si myslí, že toho mají na videu nakoukaného dost, jenže za pár dní uděláme vzadu další a ještě horší hrubky. Olomouc si vlastně nevypracovala žádné gólovky, my jsme jí je sami darovali," tvrdil domácí kouč Milan Valachovič.

Díky reprezentační pauze mohla rezerva Sigmy využít některé hráče A-týmu a rozdíl byl znát. Vedoucí celek třetí ligy na trávníku od úvodu dominoval, ale dlouho si hráči Olomouce seřizovali mířidla. Až ve 20. minutě útočník áčka Sigmy Lietava hlavičkoval do břevna. Za pět minut už se ale trefil přesně. Dobšíčkovi propadl balon, čehož slovenský útočník využil a tvrdou střelou propálil Prokopa. Ten si na balon sáhl, ale zabránit cestě do brány mu nedokázal.

I domácí mohli kontrovat, ale Levčík sám ve vápně mířil těsně vedle a Krejčí po rohu už brankáře překonal, ale gólmana zastoupil obránce, který vyhlavičkoval balon do bezpečí. Přesto brankářká dvojka Olomouce kapitulovala. Ve 34. minutě se dostal do úniku Král, poslal balon ne zcela ideálně na Sasína, který si ale s míčem poradil a z úhlu srovnal.

Chyba brankáře

Jenže pak přišla slabší chvilka břeclavského brankáře. Lietava nakopl zdánlivě ztracený balon dloubáčkem na vyběhnutého Prokopa, který rychlost balonu podcenil a jen sledoval, jak se „kulatý nesmysl" odráží od tyče do brány.

„Místo, aby nás vyrovnávací gól nakopl a povzbudil, nedomluvil se Prokop s obránci a nakonec celou situaci podcenil a jen se díval na balon mířící do branky," krčil rameny trenér MSK.

Druhá půle divákům zprvu moc zábavy nepřinesla a oba brankáři byli bez práce. Pak předvedli domácí fotbalisté festival zahozených šancí. Po hodině hry se Levčíkův centr snesl na břevno olomoucké branky. Branková konstrukce pak Blahovi pomohla i po přímáku Simandla. A do třetice trefil Krejčí tyč po rohu. Už se skoro radoval, ale olomoucký gólman zkrotil balon ještě před brankovou čárou. Do toho ve skluzu mířili vysoko nad bránu hosté v dobrých pozicích Král a později i Carvalho.

Jak naložit s nabídnutými příležitostmi ukázali hosté v 75. minutě. Hosté utekli do přečíslení tři na jednoho, Lietava našel Zahradníčka, na jehož střelu si Prokop opět sáhl, ale v cestě do sítě jí zabránit nemohl. Byla to vůbec první a poslední střela Sigmy na bránu ve druhé půli. Béčko Sigmy si tak po zasloužené výhře 3:1 odvezlo na Hanou tři body a upevnilo si pozici v čele MSFL.

„Lietava byl jediný hráč hostů na hrotu, všechno šlo přes něj. Věděli jsme dopředu, že na nás nastoupí. A stejně dva góly dal a na třetí přihrál. My takového hráče nemáme, právě on byl tím hlavním rozdílem mezi nimi a námi. Pořád se budu opakovat, děláme vzadu ty stejné chyby, doplácíme na nezkušenost," dodal Valachovič.

MSK Břeclav – Sigma Olomouc B 1:3 (1:2)

Branky: 34. Sasín – 25. Lietava, 40. Prokop (vl.), 73. Zahradníček
ŽK: 62. Cupák (BRE) – 59. Koutný (OLB)
Střely na bránu: 6:7 (v půli 3:6)
Rohy:7:5 (4:3)
Rozhodčí: Hájek- Kůrka, Nováček
Diváci:158
MSK Břeclav: Prokop – Král, Krejčí, Šenk, Dobšíček – Levčík (82. Kleiber), Simandl (K), Cupák, Žáček (58. Carvalho), Benetka (64. Markovič) – Sasín (82. Pospiš)
SK Sigma Olomouc B: Blaha – Vavřík, Svozil (K), Koutný, Vepřek, Habusta (88. Štěrba), Zahradníček, Karaš (64. Texl), Lietava (80. Chorý), Nešický (85. Langer), Holub (71. Střiž)