Ve Vyškově si diváci zvykli, že utkání rozhodují začátky. Proto před výkopem zápasu panovalo v hledišti jisté napětí, zda se to povede domácím oblíbencům, a nebo hostům z Břeclavi.

Úlevu přinesla osmá minuta, kdy Dominik Urbančok na polovině hřiště vyhrál souboj, nahrál na levé křídlo Michalu Střížovi, který křižnou ránou propálil brankáře Kunického. „Strašně moc jsme chtěli do utkání vstoupit dobře, což se nám zásluhou Stříže povedlo," lebedil si domácí kouč Jan Trousil.

Jeho slova pak chvíli na to potvrdila souhra Daniela Přerovského a Michala Holuba, kdy první jmenovaný střílel jen těsně nad. Ve čtrnácté minutě pak znovu jásali domácí. Stříž na půlce vybojoval balón a po vzoru Messiho došel až před hostujícího brankáře, kterého s jistotou překonal.

Se vstupem do utkání nemohl být spokojený hostující trenér Ivan Dvořák, který lamentoval nad nedůsledností a nezkušeností svých hráčů. „Téměř všichni naši hráči, hrají tuto soutěž prvním rokem a dnes se to projevilo snad víc než jen jindy," shrnul příčiny porážky.

To domácí byli spokojení. „Samozřejmě, že jsem rád za dobrý vstup do utkání. Co dodat k druhé brance? Sice to vypadalo jako samostatná akce, ale ke gólu mně pomohli spoluhráči, kteří mně to skvěle otevřeli. Já už jsem jen musel zakončit správně," usmíval se dvougólový střelec Stříž.

Od druhého gólu narostlo sebevědomí domácích, kteří se fotbalem bavili. Zvýšit mohli postupně Přerovský, Holub, Lahodný a s přispěním hostující obrany i Němeček. Jenže se tak nestalo a klid přinesla až branka Filipa Studeného, který využil sklepnutí Krejčího po Hodinářově rohu ve 44. minutě.

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Hostující hráči doufali, že neodjedou s debaklem. „Jsem spokojený nejen s výsledkem, ale i s výkonem. Kluci hráli to, co jsme si řekli. Rychlá křídelní hra. A prosadili se v zakončení. To nám dříve chybělo," hodnotil Trousil.

Zmiňovanou kvalitu v zakončení však nepředvedli v dobrých šancích Novotný a Stříž, jejichž hlavičky vychytal střídající brankář Lešňovský. Urbančokovo zakončení pak srazili na roh hostující obránci. Až v 60. minutě využil chyby Urbančok a hokejovým blafákem zvýšil na 4:0.

Tentýž hráč pak o deset minut později naservíroval míč před prázdnou bránu Václavu Novotnému a ten tak uzavřel na 5:0. „Máme mladý tým, a jsou před námi ještě tři kola, na záchranu sice pomýšlíme, ale je víceméně nereálná. Snad se nasbírané zkušenosti projeví v další sezoně. Dnes nás Vyškov doslova přejel," hodnotil utkání hostující lodivod.