V příštím prvoligovém ročníku bude mít břeclavský fotbal zřejmě hned dvojnásobné zastoupení. Po Pavlu Šultesovi z Olomouce si nejvyšší soutěž asi s největší pravděpodobností zahraje také kanonýr Jaroslav Diviš. Touží po něm Liberec.

Tuto informaci potvrdil sám hráč, který by se měl právě dnes připojit do kondiční přípravy čtvrtého týmu loňské Gambrinus ligy.

„Je to kvalitní mužstvo. Má skvělý stadion a výborného trenéra. Jsem rád, že o mě mají zájem,“ raduje se třiadvacetiletý útočník.

Umístění v tabulce bylo hodně důležité. Kolem mladého střelce kroužil i větší z ostravských klubů, v poslední době problémy sužovaný Baník. Že Diviše sledovali dokonce i na Hané, potvrdil šéf olomoucké Sigmy Jiří Kubíček.

„Jarda je rychlostní typ s dobrou hrou hlavou. Dal devět branek, ale potřebuje cítit tlak, konkurenci,“ charakterizoval před nedávnem svého svěřence trenér Vítkovic Vlastimil Palička. „Zájem o něj má více klubů.“

Dostihy o služby desetigolového střelce však ale nakonec, jak se zdá, vyhráli pod Ještědem.

„Měl bych jet za týmem na soustředění, odehrát jeden zápas a potom se uvidí,“ přiblížil svůj nejbližší program Diviš. Přípravný zápas by měl odehrát uprostřed příštího týdne a za soupeře by měl mít slovutného nováčka Boheminas 1905.

Nemělo by však jít jen o nějakou zkoušku, o rychlonohého forvarda má eminentní zájem jak trenér Škorpil, tak i vedení klubu v čele s Ludvíkem Karlem.

Alespoň o tom ujistil Diviše jeho manažer Rudolf Baránek.

Jednání s jeho mateřským klubem z Vítkovic by pro zájemce o útočníkovy služby neměl být výraznějším problémem.

„V klubu mi před sezonou řekli, že druhá liga je jen přestupní stanice. Myslí si, že na ligu mám a já si to myslím taky,“ smál se hráč s vizáží fotbalového modela.

Cesta fotbalové osudu tak zavedla staršího z fotbalového dua bratrů Divišových na sever Čech. Už zase.

Předminulou sezonu již Jaroslav působil v nedaleké Hlavici. Vesničku se sto šedesáti obyvateli dostal svými góly z divize do třetí nejvyšší soutěže.

Do neznámého prostředí tedy rozhodně nepůjde.

„Hrál jsem v Hlavici, ale bydlel jsem přímo v Liberci. Takže vím, kde je stadion, nemělo by to pro mě být nic nového,“ připomněl své úspěšné působení v Libereckém kraji.

Právě góly z Hlavice mu vynesly druholigové angažmá ve Vítkovicích.

Kruh se uzavřel, zbývají již jen formality a odchovanec břeclavského fotbalu by měl v příštím týdnu podepsat pod Ještědem smlouvu.

Navíc bude v letošní sezoně působit Škorpilův výběr také v Evropské lize a má šanci narazit na slavné evropské kluby.

Nejprve se ale musí prokousat přes třetí předkolo. Los se však dozví až za měsíc, 17. července po losu ve švýcarském Nyonu.