Oběma trenérům se Břeclav zalíbila už v době, kdy vedli Opavu a jezdili sem pravidelně dvakrát do roka. I v novém působišti navrhli možnost odjet do Břeclavi na herní soustředění a myšlenka se úspěšně chytila. Je tu už podruhé. A nad plán prověří i břeclavské fotbalisty.

„Měli jsme do Břeclavi odjet už před týdnem. Kvůli počasí jsme ale odjeli až tento čtvrtek, protože naplánovaná příprava s Hradcem Králové padla. Hrubou přípravu už máme za sebou, už nebudeme tolik běhat. Budeme v Břeclavi trénovat pouze s míčem a budeme se věnovat nacvičování herních situací,“ přibližuje trenér Baníku.

„Sokolov si u nás domluvil soustředění hodně dopředu, ale asi nečekali, že tu napadne sníh. Čekali teplejší počasí. Původně totiž chtěli hrát zápas na některé přírodní trávě v okolí, nejspíš v Lanžhotě, aby se připravili na dřívější začátek druhé ligy. To ale asi nevyjde, a tak si s naším áčkem zahrají v úterý od dvou hodin odpoledne na naší umělé trávě,“ objasnil sportovní ředitel MSK Břeclav Vladimír Michal.

A pozvání od ambiciózního druholigového týmu, ve kterém hraje například exostravský brankář Buček nebo další bývalí stopeři Baníku Dvorník s Dřížďalem, se neodmítá. I když bylo trošku nad plán.

„Ani jsme neuvažovali, že bychom takovou nabídku odmítli. Je to kvalitní soupeř, po Znojmu a Myjavě to je tým, který nás opět musí pořádně prověřit. Jsou v přípravě dál než my, mají za sebou už sedm zimních zápasů. Hrají hodně důrazně,“ říká bývalý trenér Slovácka nebo české mládežnické reprezentace a dodává.

„Máme mladý tým, naši kluci alespoň poznají, na jaké úrovni musí být, aby mohli druhou ligu hrát,“ přivítal Michal další přátelské utkání s týmem, který uhrál v lednu například remízu 2:2 s mistrovskou­ Plzní.

Třetiligový MSK Břeclav se naposledy utkal se Sokolovem v rámci loňské letní přípravy, kdy v poločase 2:0 vedl, ale Baník zápas ve druhé půli třemi brankami otočil.