Domácí fotbalisté v zelených dresech se do soupeře zakousli od prvních minut, ve kterých se odehrálo vše podstatné. Už v 5. minutě hlavičkoval domácí Jedlička vedle. Po dvou minutách zastavil hostující kapitán Příkazský únik domácích faulem ve středu hřiště a mohl být rád, že z rukou sudího Peřiny viděl jen žlutou kartu. Z následné standardky navíc domácí Nešpor nastřelili břevno. Všechno vyvrcholilo rohovým kopem Charvátské, po němž se v závaru nejlépe zorientoval mladý domácí útočník Jedlička a vstřelil úvodní branku.

Zaskočení hosté dostali o minutu později další úder, když se musel už po devíti minutách předčasně do sprch kapitán Příkazský, který si identickým faulem jako před pár minutami vysloužil tentokrát červený kartónek. Tlak domácích fotbalistů narůstal, hrozili především ze standardních situací, kterých jim hosté svými fauly nabízeli dostatek. Pojišťující branku však ne a ne vstřelit. Ve 33. minutě mířila Čechova dalekonosná střela jen nad břevno Jaroškovy branky, těsně před odchodem do kabin navíc ten samý hráč nastřelil břevno. Hosté byli v první půli směrem do útoku bezzubí, jedinou výjimkou byla hlavička Petrjánoše, který z úhlu poslal míč jen do tyče.

Druhá půle už byla vyrovnanější. Na Moravské náhle nebylo znát, že hraje o deseti. Již po dvou minutách se zbavil Janulík dvou domácích beků, jeho sólo ale vychytal Čapka. Postupem času tempo utkání opadlo, oběma mužstvům docházely síly.

Domácí často spílali pomeznímu sudímu, který minimálně pětkrát zastavil jejich útoky zvednutým praporkem. A když minutu před koncem utkání zkrotil míč v závaru před brankou Charvátské Čapka, putovaly poslední podzimní body za výhru 1:0 na konto Charvátské Nové Vsi, která díky nim přezimuje v tabulce okresního přeboru na druhém místě s pětibodovým náskokem právě na Moravskou Novou Ves.

„Bylo to těžké utkání, i když první poločas byl celkem slušný. Ve druhém se nám už tolik nedařilo, docházely nám síly, museli jsme vystřídat dva zraněné hráče, kteří předtím soupeři zatápěli. Nakonec se nám podařilo těsnou výhru udržet. Speciálně jsme se připravovali na kanonýra Moravské Blinku, kterého jsme chtěli zdvojovat. Přestože se nám to moc nedařilo, branku nedal. Druhé místo bereme po podzimu jako úspěch,“ uzavřel hodnocení zápasu spokojený domácí kouč Pavel Boublík starší.

Charvátská Nová Ves – Moravská Nová Ves 1:0

Poločas: 1:0

Branka: 8. Jedlička Tomáš

ŽK: Nešpor – Příkazský, Konečný, Mikesa ČK: Příkazský

Diváků: 132

Rozhodčí: Peřina

CH.N.V.: Čapka – Čech, Nešpor, Boublík, Bača, Košťál, Michna ©, Očovan (72. Bureš), Veverka, Jedlička (89. Herák), Bartoš (72. Daněk)

M.N.V.: Jarošek – Zugar Z., Österreich, Příkazský ©, Janulík, Petrjánoš (72. Mlýnek Mich.), Mikesa, Jarošek, Puškáč, Konečný, Blinkal