Úvod utkání patřil poděkování domácího týmu dlouholetému kapitánovi Velkých Pavlovic Petru Vaškovi, jenž se v zimě vrátil domů do Rohatce, kde také jako nejstarší hráč rovnou převzal kapitánskou pásku. To ovšem byla jediná radost vytáhlého stopera v zápase.

„Výsledek je dobrý, ale ve hře máme ještě rezervy. Dali jsme dvě rychlé branky, pak jsme si zbytečně nechali dát kontaktní gól, ale rychle jsme na něj odpověděli. A jak to tak bývá, ve druhé půlce jsme se přizpůsobili hře soupeře a soustředili se hlavně na obranu a dopředu to bylo slabé. To je v hlavách hráčů, když se vede a je potřeba zápas v klidu dohrát. Lidé si holt druhý poločas museli protrpět," zhodnotil zápas velkopavlovický trenér Stanislav Hříba.

Domácí poprvé udeřili už v10. minutě, kdy otevřel hlavou skóre domácí sniper Šabata. Obrana Rohatce byla nadále velmi nedůrazná. Zadáci Rohatce nechali za pár minut projít Nesvadbu až do malého vápna, kde mladý záložník prostřelil brankáře Mačudu na bližší tyči.

Naději pro domácí vykřesal zkušený Mikeska, který hlavou snížil na 2:1 poté, co hosté zachytili špatný odkop gólmana Chromka. Ani gólman hostů ale rozhodně nezažíval životní zápas a jeho výkon byl hodně nejistý. Balony mu vypadávaly z rukou, ale Velké Pavlovice toho nedokázaly využít. Až po půl hodině hry vrátil do domácích řad klid Jilka. Toho našel zcela volného na levé straně Šabata a domácí hráč měl před sebou už jen brankáře. Bez problémů zvýšil na 3:1.

Nervózní výkon hostů jen podtrhla čtvrtá branka, kterou si Rohatečtí dali sami. Po Kerelově centru se snažil hostující obránce Petrák odklidit míč před Gehrem do bezpečí, ale ve skluzu jej zasunul přesně k tyči.

Ve druhé půli se hosté výrazně zlepšili a vypracovali si nejednu výbornou šanci. Měli ovšem obrovský problém trefit se mezi tři tyče. A když už mířili přesně, jako třeba Páleník, pokazil mu radost ze snížení zvednutý praporek pomezního rozhodčího.

Podobný problém v koncovce měli ale i domácí. Konkrétně Šabata dvakrát odmítl další branku. Ze tří metrů vysoko přestřelil rohateckou bránu, jeho samostatný únik mu pak brankář Mačuda vyrazil na roh.

Poslední slovo ale měli přece jen domácí. Petrásek kolmicí krásně vysunul Sýkoru, ten přiťukl do vápna na Gremmela a mladý domácí záložník z otočky malým obloučkem přehodil brankáře Rohatce a završil tak výhru 5:1.

„Po zimních odchodech Císaře a Vaška jsem měl v zimě obavy, že je nedokážeme plnohodnotně nahradit, ale nakonec se to povedlo. Přišli dva Slováci Zajíček s Piškem, z Bořetic tu máme Davida Petráska a Kubu Gremmela. A to nám ještě chyběl vepředu zraněný Mira Záblacký. Kádr máme rozhodně na to, abychom hráli mezi první čtveřicí," vypočítával Hřiba zimní změny.

Velkopavlovický Slavoj si po výhře udrží pátou příčku, Rohatec zůstává jedenáctý.

SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE – SLAVOJ ROHATEC 5:1 (4:1)

Branky: 10. Šabata, 17. Nesvadba, 31. Jilka, 41. Kerel, 86. Gremmel – 22. Mikeska.

ŽK: 1:3.

Diváků: 190.

Rozhodčí: Brach – Heger, Kopřiva.

Velké Pavlovice: Chromek – Michna (84. Zajíček), Kerel, Petrásek, Nesvadba – Gremmel, Měřínský (K), Havlík (78. Piško), Jilka – Šabata, Gehr (67. Sýkora).

Rohatec: Mačuda – Ščevík (7. Mikeska), Páleník (84. Elšík), Netík, Dohnálek, Tomšej, Vašek (K), Ruszkowski, Kolařík (67.Korbel), Petrák, Vanda.

Další výsledky krajských soutěží:

Novosedly – Jevišovice 0:1 (KP)

Šaratice – Lednice 1:1 (0:1) (I.A)

Branka Lednice: Sirotka Jiří

Rakvice – Kyjov 1:1 (I.A)

Branka Rakvic: Peš

Mikulov – Chvalovice 0:1 (0:0) (I.B)

Pohořelice – Tuřany 0:0 (I.B)

Břeclav U19 – Prostějov U19 0:5 (MSDL)