Fotbaloví příznivci se dočkali, nová sezona je tady. A hned první kolo druhé nejvyšší soutěže nabízí souboj týmů, kteří vůbec neví, co od svého soka očekávat.
V neděli v půl páté odpoledne zazní úvodní hvizd střetnutí mezi domácím Lanžhotem a hostujícím Slavkovem u Brna. A oba protivníci nastupují do nového ročníku 1. A třídy v poněkud odlišné roli, i když budoucí vzájemné zápasy právě těchto týmů mohou být velmi důležité.

Domácí Sokol, který měl loni nemalé problémy nesestoupit, má cíl jasný. „Letos chceme hrát ve středu tabulky. Uplynulý ročník jsme se zachránili na poslední chvíli, teď to musí být jinak. Posílili jsem, příprava se povedla a kladli jsme důraz na sehranost, tak bychom si měli vést dobře,“ uvedl trenér domácích Josef Jírava.

Hosté, ve jmenované soutěži naprostý nováček, řešili tento týden jeden velký problém, a to kdo je povede. V pondělí odešel po domluvě s představiteli klubu dosavadní kouč Ladislav Bedřich, ale vedení už má o jeho náhradě jasno. „Už máme vybráno. Zatím ale více neprozradím, protože si plácneme až den před zápasem. Chtěl bych, aby jel v neděli s námi, ale pokud ne, jako trenér budu nahlášen já,“ objasnil situaci sportovní ředitel Slavkova Radek Májek. Pokud ale jde o roční fotbalové plány oddílu, prozradil více. „Nikdo nás neopustil, naopak noví hráči přišli a o dalších jednáme. Chceme hrát pěkný fotbal, to je priorita,“ řekl Májek

Každopádně představitelé obou týmů se shodují, že o svém víkendovém protivníkovi toho moc nevědí. „Nemáme o Slavkově absolutně žádné informace. Ale když minulý rok postoupil, nemůže to být slabé mužstvo. Bude to nevyzpytatelný nováček, ale my jsme doma a musíme vyhrát,“ prohlásil lanžhotský lodivod. O mnoho chytřejší vzhledem ke znalosti celku, jenž stojí v cestě za vítězstvím, nejsou ani zástupci Slavkova. „Nic o nich nevíme. Jejich hrou se necháme překvapit. Na úvod bereme solidní výsledek, chceme vyhrát, ale s bodem budeme spokojeni,“ nastínil Májek.

Za zmínku jistě ještě stojí, že oběma celkům se nevyhýbají problémy se zraněními. Hůře jsou zřejmě na tom domácí, kterým chybí tři stabilní členové základní sestavy Bartoš, Kycl a Lacina. Slavkovský soupis zraněných čítá jen jediné jméno, za to velké opory, útočníka Udržala. To, jak tyto okolnosti ovlivní utkání, se dozvíme na konci víkendu.