Krajní obránce nebo záložník, dle potřeb družstva, pochází totiž z fotbalové rodiny. Jeho otec Jaroslav Wallisch byl druholigovým brankářem Tatranu Poštorná, jeho starší bratři Jaroslav a Radim Divišové již mají za sebou solidní sportovní kariéru. Navíc jejich otec Jaroslav Diviš byl v kádru Zbrojovky Brno.

„Mám doma vzory, kterým se můžu přibližovat. Ale taky mi ve fotbalových záležitostech ochotně poradí," říká mladý univerzál.

Od žákovské kategorie je šestnáctiletý fotbalový talent kádrovým hráčem MSK Břeclav, a protože bydlí i studuje v Břeclavi, má vytvořeny ty nejlepší podmínky ke svému dalšímu sportovnímu růstu.

„Chtěl bych se dostat ve fotbale co nejdál, alespoň do první české ligy. V nejbližší době je ale mým cílem áčko mužů MSK," má jasno Wallisch.

Jako své přednosti vidí Matěj přesnost rozehrávky a čtení hry, zlepšit by chtěl zakončení, hru jednoho proti jednomu a chtěl by být ještě rychlejší a zvýšit důraz v osobních soubojích.

Po prázdninách bude pokračovat ve studiu na obchodní akademii ve druhém ročníku. „Ještě nevím, co budu dělat po škole. To se uvidí," tvrdí šestnáctiletý fotbalista.

Když si v mysli probírá odehrané zápasy z poslední doby, rád si vzpomene na ten, ve kterém dal jako záložník v dresu šestnáctky MSK čtyři branky.

Studium, tréninky a soutěžní zápasy zaberou vytáhlému mladíkovi veškerý čas. Obecně ale jako většina jeho spoluhráčů sleduje veškeré sportovní dění a rád se do něj i aktivně zapojí.

Od sezony 2012–2013 je Matěj pod trenérským vedením Luďka Zlámala. „Matěj je rychlostním typem fotbalisty, je pracovitý, má dobrou kopací techniku a zlepšil se ve hře jeden na jednoho. Protože se necítí na kvalitní zakončování akcí, raději nahrává spoluhráčům, což mu usnadňuje výborný smysl pro finální přihrávku," dodal na adresu Wallische jeho současný trenér Luděk Zlámal.