Aby ne. Čtvrteční vítězný duel proti maďarskému celku MTK Budapešť je zřejmě největším triumfem historie senického fotbalu. A Diviš je jedním ze strůjců.

„Postup jsme oslavili, ale střídmě. Trenér nás pozval na večeři, kde jsme s kluky poseděli asi hodinu a šli domů. Další den nás totiž čekal trénink," vypráví Diviš v rozhovoru pro Břeclavský deník.

Hrr na Kypr!

Dosavadní pohodu a euforii si užívá. Působí na něj jako droga. Logicky. Chce další a další úspěch. Ostatně, kvůli tomu vlastně každý den obouvá kopačky.

„Rád bych se ukotvil v základní sestavě. Letos je to ještě náročnější než loni, nyní je tady zase o něco větší kvalita," zamýšlí se odchovanec poštorenské kopané.

O nejbližším cíli má jasno.

Co: další předkolo prestižní evropské soutěže.

Kde: stadion kyperské Nikosie.

Atmosféra: hustá.

„Bude tam pořádně horko," předpovídá Diviš.

Nejspíš ano. Vždyť Kyperští loni postoupili až do čtvrtfinále Ligy Mistrů, kde vypadli z hvězdným Realem Madrid.

Překonat Apoel mají pomoct posily z Prahy. Bývalí sparťané a slávisté. Do Senice nedávno přišel stoper Erich Brabec, gólman Milan Švenger, záložník Jaroslav Černý nebo krajní bek Matěj Krajčík. V útoku pak Divišovi konkuruje exolomoucký Adam Varadi.

„Všichni jsou v pohodě, žádní namachrovaní frajeři. Všichni jsou profesionálové. K Erichu Brabcovi jsem měl zpočátku větší respekt, má přece jen už nějaké jméno. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl. Erich má sice pětatřicet let, ale fyzičku na dvacetiletého. Jeho přehled na hřišti je úžasný," chválí spoluhráče rychlonohý útočník.

Titul do Liberce

Když má chvíli, koukne na výsledky domovské Břeclavi ve třetí lize. „Břeclav sleduju a držím jí palce. Vím, že klukům chybělo pár bodů do postupu. Bavil jsem se nedávno s Prokopem a Simandlem. Chtěl jsem se přijet i podívat na zápas, ale nevyšlo mi to," pokrčil rameny.

Stejně tak pozoruje výkony Liberce, který získal český titul a bojuje o postup do prestižní Ligy Mistrů.

Stačí „málo". Porazit kazašskou Karagandu. „Honza Nezmar se nechal slyšet, že to bude velmi těžký soupeř. Mají poměrně velký rozpočet. Fandím jim. Upřímně, je asi dobře že ligu vyhráli. Je potřeba, aby se to podařilo také někomu jinému, než je Sparta nebo Plzeň," dodává Diviš, jehož mladší bratr Radim působí v dresu druholigové Dunajské Stredy. S týmem by rád postoupil zpět mezi slovenskou elitu.