Podle výpočtu na základě statistik z oficiálních stránek Fotbalové Asociace České republiky se totiž podle průměru diváků na zápas stal nejnavštěvovanějším týmem okresu Sokol Charvátská Nová Ves z I. B třídy a na pomyslném třetím místě skončil Sokol Krumvíř z I. A třídy. Tedy dva celky, které na jaře oslavily postup do vyšších soutěží a následně v roli nováčka předváděly nad očekávání kvalitní výkony. Mezi dvojici objevů se dokázal vklínit zejména díky rekordní návštěvě hodového duelu Lanžhot.

Pro diváky nejatraktivnější fotbalovou adresou na Břeclavsku byla na podzim Charvátská Nová Ves. Na tamější stadion si našlo v průměru cestu 231 diváků na zápas. „I na okres chodilo dost lidí, teď na podzim ale diváků ještě přibylo. Hráli jsme pěkný fotbal, navíc máme super areál a zázemí," zamyslel se nad příčinami zájmu asistent trenéra Sokola Jaroslav Votava.

Oproti loňskému okresu přibylo v Charvátské Nové Vsi, které patří v polovině sezony šestá pozice I. B třídy, podle statistik přes sedmdesát nových diváků na zápas.

HODOVÝ REKORD

Podobný příběh jako Charvátská prožil na podzim i Krumvíř. Tamější Sokol postoupil do I. A třídy, kde mu patří po první části sezony vedoucí příčka. Průměrně navštěvovalo tamější zápasy takřka 200 diváků. „Na utkání jezdí i lidé z okolních vesnic. Zatímco v I. B třídě jsme hráli proti neatraktivním soupeřům, teď k nám přijíždí například Rakvice, Velké Pavlovice a podobně, což lidi láká," pojmenoval již dříve příčiny zájmu o fotbal v Krumvíři trenér tamějšího celku Viktor Linhart.

Největší absolutní návštěvou v podzimní části na Břeclavsku na jeden duel se mohou pochlubit v Lanžhotu. V neděli 18. září si našlo na hodový duel tamějšího Sokola proti Bučovicím cestu 650 diváků, což byla na podzim suverénně nejvyšší návštěva na okrese. Hlavně díky hodovému duelu skončil Lanžhot na druhém místě v průměru diváků na jeden zápas. Průměrně si našlo Na Šlajs cestu 225 diváků.

VÁCLAV PETRŮ