Fotbalisté Lanžhota odjeli do Bystrce pouze se dvěma zdravými náhradníky. „Máme úzký kádr a s tím musíme pracovat. Měli jsme rozjednané ještě dva další hráče, ale nevyšlo to. Navíc pořád běží trest našeho klíčového hráče Mária Tótha, až se vrátí, bude to lepší,“ zmínil Valachovič.

Jeho svěřenci vyrukovali do zápasu s taktikou vyrážet do nebezpečných kontrů, což se jim v první půli také povedlo. „První poločas nám vyšel takticky stoprocentně. Chtěli jsme domácí nechat kombinovat a vyrážet do protiútoků. Nechtěli jsme být více na míči. Tato taktika se nám vyplatila a několikrát jsme zahrozili z protiútoku,“ zmínil lanžhotský trenér.

Z množství standardních situací, které si fotbalisté Lanžhota v prvních třiceti minutách zahráli, nakonec vytěžili otevírací branku. Ve 27. minutě otevřel skóre Čambal.

ÚLEVA NA ZÁVĚR

Další gól ovšem hráči Sokola přidat nedokázali a po změně stran převzali iniciativu domácí. V 57. minutě srovnal z rychlého protiútoku bystrcký kapitán Matyska. Ani jeden z celků se nechtěl spokojit s remízou a k vidění byl oboustranně zajímavý fotbal. Domácí před téměř sto sedmdesáti diváky málem dokonali obrat. V poslední minutě ovšem jeden z hráčů Bystrce překopl z bezprostřední blízkosti bránu.

Z jarního odpoledne tak oba týmy braly po bodu. Lanžhotu patří na čele tabulky krajského přeboru první pozice se šestibodovým náskokem na druhé Ráječko, oproti němuž mají zápas k dobru. Třetí Bystrc ztrácí sedm bodů. V příštím kole se Sokol vrací na domácí stadion. V neděli hostí od 15:30 Bosonohy.