Fotbalisté i fanoušci se konečně mohou probudit ze zimního snění o kulatém nesmyslu. V sobotu totiž startuje premiérový soutěžní zápas. Ve třetí lize na sebe narazí domácí Břeclav a hosté z ostravské juniorky.

Dostat se ke hřišti tentokrát bude fanoušky stát pár kroků navíc. Kvůli nečekané sněhové nadílce se mužstva utkají na hřišti s umělým povrchem.

Favorit se bude hledat těžko, byť má Břeclav s juniory Baníku příznivou bilanci. V posledních dvou zápasech neinkasovali.

MSK Břeclav – Baník Ostrava B

jak asi nastoupí:
Břeclav: Václavík – Demjanovič, Schwarz, Doležal, Michal – Jakubovič, Dvořák, Valent, Simandl – Bielčík, Malár.
B. Ostrava B: Andrejko – Zawada, Frydrych, Coufal Križan – Lee, Vašenda, Bartl – Dressler, Jatagandzidis, Bo­háč
Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Sedlář.

Poslední vzájemný zápas: 0:0, podzim 2009
Tip Deníku: 1
Zapás začíná v sobotu ve 14:30 na umělé trávě v Břeclavi – Poštorné

„V tom bychom určitě rádi pokračovali. Především bychom ale chtěli vyhrát,“ vysvětlil domácí stratég Jiří Fryš.

Jeho tým by měl utkání odehrát v kompletní sestavě, pouze nad hlavou obránce Marka Demjanoviče se vznáší malinkatý otazník.

I tak je však forma obou týmů zahalena poměrně hustou mlhou.

Aby ne, vždyť jde o první soutěžní zápas po dlouhé zimní pauze. Výsledky a výkony z přípravy mohou být zapomenuty. Navíc když obě mužstva jsou s jejím průběhem spokojeni.

„Nám se celkem dařilo, jsem spokojený. Sehráli jsem spoustu těžkých utkání. Až tento zápas ale ukáže, jak dobře jsme se na sezonu připravili,“ vysvětlil kouč baníkovské juniorky Jiří Chytrý.

Trenér mladíků vyšle na trávník moderní formaci 4–3–3, která by měla hrát atraktivní fotbal. Navíc bude mít k dispozici některé posily z kádru A mužstva. První tým Ostravy totiž hraje až v pondělí.

Přesto by měly zkušenosti, kterými disponuje domácí mužstvo, pověstný jazýček vah posunout na domácí stranu.

Diváci se tentokrát musí vzdát trochy pohodlí. Teď je na fotbalistech především domácího týmu, aby jim to vynahradili zajímavým fotbalem.