Zatímco loni činil kompletní výtěžek turnaje 42 tisíc korun, letos se vybralo ještě o 14 tisíc víc. „Naše podpora tentokrát směřuje na Diakonii Betlém a její Domov Narnie, kde se v Morkůvkách starají o děti s těžkým postižením. Pevně věříme, že vybrané peníze poslouží co nejlépe,“ přeje si Jilka.

Toho těší rostoucí zájem o turnaj, kterého se stejně jako v loňském roce zúčastnilo 16 mužstev. „Každý rok se nám hlásí víc a víc týmů. Loni jsme museli odřeknout tři, letos dokonce pět celků. I proto otevíráme registraci zhruba tři týdny před turnajem,“ popisuje.

Tým Srandy s cenami za 1. místo.
Zasportovat si a přispět na dobrou věc. Velkopavlovický turnaj ovládl tým Srandy

Stejně jako v předchozích letech se ve Velkých Pavlovicích představila známá futsalová i fotbalová jména. Tentokrát mezi nimi byl třeba David Cupák, který v minulosti oblékal dres fotbalové Zbrojovky nebo Sparty Brno a momentálně hájí barvy futsalového Helasu nebo Ulbrich, jenž stále patří druholigové Líšni. „Od prvního ročníku turnaje k nám jezdí známá jména. Začalo to mistry světa a Evropy v malém fotbalu Patrikem Levčíkem a Dominikem Kunickým, kteří pocházejí z Pavlovic, a postupem let se nám sem začala sjíždět futsalová a fotbalová elita,“ přibližuje Jilka.

Vítězem osmého pokračování velkopavlovického turnaje se stal Fanklub defenzivního fotbalu, který loni uzmul čtvrtou příčku. Po postupu ze skupiny si ve čtvrtfinále poradil 2:1 s týmem Fiasko a v semifinále dostál svému jménu, když porazil celek Young Boys 1:0. Za ten pro změnu nastoupil gólman dorostu fotbalového Slovácka Jakub Zavadil, jenž následně získal ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje. „Rozhodující gól pak nevstřelil nikdo jiný než Tom Ulbrich, který tak svůj tým posunul do finále proti Bystrčákům,“ líčí organizátor turnaje.

V Rakvicích se konal 19. ročník Štěpánského turnaje v malém fotbale.
PODÍVEJTE SE: Šmatlavci ovládli turnaj v Rakvicích. Zaujalo i Pobřeží kocoviny

Finálová bitva následně přinesla peprný souboj mezi nejlepším střelcem Ulbrichem a nejlepším hráčem turnaje Cupákem, jenž reprezentoval Bystrčáky. „Ve finále diktoval od začátku utkání tempo Fanklub defenzivního fotbalu, který si nakonec došel pro celkové vítězství,“ říká Jilka.

O poznání větší drama nabídlo utkání o třetí místo mezi celky Young Boys a Respin Jokers. To skončilo nerozhodně 3:3. „O vítězi rozhodla až pátá série penalt, po níž se nakonec usmálo štěstí na hráče Young Boys. Tento zápas jen potvrdil, že letošní ročník byl opravdu ze všech nejvyrovnanější,“ dodává Jilka.