Na podzim si ho družstvo moc neužilo, protože kvůli zranění zad nuceně odpočíval. Od ledna je již ale zase v plné kondici, připravený na důležité pozici stopera podpořit své spoluhráče, aby mohli navázat na velmi dobré podzimní výkony.

Ivo Michal je rodákem z Přítluk, kde první fotbalové pokusy absolvoval na plácku za domem pod dohledem svého otce. Žákovskou dráhu prožil v Boby Brno, s rodiči se totiž přestěhovali do krajského města. V jihomoravské metropoli setrval do dorostu, ale posledního dva a půl roku v nejstarší mládežnické kategorii už oblékal dres Synotu.

„Byl jsem ve Starém Městě jen na hostování a po jeho ukončení jsem se musel vrátit do Brna, které již mezitím přejmenovalo na FC Brno. Ve druholigovém kádru mužů jsem se ale neuplatnil, a tak jsem po pár kolech putoval zpět do Slovácka, následníka Synotu. Tam jsem vydržel jednu sezonu ve třetí lize, v té další jsem hrál stejnou soutěž v Bystrci. Družstvu se dařilo, vybojovalo si postup do druhé ligy, ale v dalším roce opět spadlo o patro níž,“ vzpomíná na své první štace v seniorském fotbalu sedmadvacetiletý stoper.

Tehdy o služby Ivo Michala projevil zájem tehdejší trenér MSK Radek Rabušic a od té doby je hráčem MSK Břeclav. Stopera hraje od svých fotbalových začátků. Má k tomu odpovídající přednosti, dobrou hru hlavou a důraz v osobních soubojích.

„Chtěl bych určitě zlepšit práci s míčem, souvisí to s kvalitní přihrávkou. Také se musím dít po dlouhém zranění znovu do formy, musím zrychlit a získat zpět ztracenou kondici,“ tvrdí vyučený truhlář, který ale svou vystudovanou profesi nikdy neprovozoval.

Momentálně pracuje v Mikulově ve firmě někdejšího mecenáše fotbalových Bavor Jaroslava Pešáka. Z firmy do klubu, po tréninku za přítelkyní, se kterou bydlí v Poštorné. Když je volný čas, zajdou si spolu do kina, nejčastěji do brněnské Olympie. Při jízdě autem si odpočine, bere ji jako relaxaci.

Ivo chce ve zdraví přežít jaro, udržet si práci a perspektivně to zkusit s fotbalem v Rakousku. S otcem je v kontaktu denně, jejich hovory mají obvykle fotbalový obsah a to i tehdy, když jde o rodinnou návštěvu.

Loni byl Ivo Michal vyhodnocený jako nejlepší fotbalista regionu Břeclav, což bývá vyhrazeno spíše střelcům nebo tvůrcům hry.

„Rok 2011 byl pro mě dobrý, hodně se mi dařilo, dělal jsem minimum chyb v obraně a občas jsem se, zejména při rohových kopech, i trefil hlavou do branky soupeřů,“ ohlíží se zpět sympatický mladý muž, který již nežije ze snů o fotbalu v nejvyšších soutěžích, ale dokáže reálně zhodnotit své možnosti.

„Ivo je zkušený hráč, který nám celý podzim chyběl kvůli zranění. Mezitím se obměnil kádr družstva i způsob hry, což ale on po návratu do kolektivu bez problému přijal a situaci zvládá. Se svými zkušenostmi by měl patřit na jaře k tahounům mužstva,“ věří v podařený návrat Michala jeho trenér Milan Valachovič.