Porušily je hned při zahajovacím ceremoniálu druhého ročníku Pohodového utkání žen, když darovaly sudímu živé selátko.

V duchu nadsázky a recese se pak za přítomnosti asi čtyř stovek fandících diváků odehrával celý zápas na hřišti. Proti svátečním hráčkám, prezentujícím na jedné straně hospůdku U Šeráků a na druhé Sportbar, neměla pravidla hry velkou šanci. Zato vítězil smysl pro humor.

Děvčata různorodého složení a věku zdobily culíky s mašlemi, namalované pihy i natáčky, a některé z nich si nestačily v běhu od plotny odložit ještě vařečky či zástěru. Společným maskotem byl přerostlý králíček v převleku, raritou byl také rozhodčí v pestrobarevné paruce a s budíkem na krku i jeho čárový rozhodčí. Ten chodil po hřišti s bílou holí, údajně v důsledku oslepnutí z neúměrného občerstvování slivovicí, které tu bylo všude dost. Snad i proto musela několikrát do hřiště vyjíždět i zdravotní četa, aby posléze odvážela raněné na káře.

Snad to byla náhoda, ale vítězství si nakonec přece jen odnesl tým, který poskytl zmíněný úplatek. Po nerozhodném skóre 3 : 3 v základní hře rozhodly divácky atraktivní pokutové kopy, ve kterých se hráčky hospůdky U Šeráků prosadily rozdílem 10 : 7. „Bude to tím, že jsme se poctivě připravovaly. K tréninkům jsme se sice nedostaly, ale teorii jsme se v naší hospůdce věnovaly několikrát a důkladně,“ prozradila recept na vítězství kapitánka týmu Martina Malá. „Příště bude vítězství naše,“ nenechává nikoho na pochybách kapitánka Sportbaru Dita Trojanová.

„Myslím, že vůbec nejde o výsledek, hlavně, že se něco děje a je sranda,“ vyjádřila hlavní smysl akce nejstarší účastnice, šestapadesátiletá Jana Faronová.