Rozjezd měl Pavel Šultes stejně jako jeho Sigma pomalý, ale ve druhé polovině podzimu už mladý útočník zářil jako kometa.

„Začátek byl kvůli evropským pohárům takový hektický. Nedařilo se nám, dokonce hrozilo odvolání trenéra,“ vysvětlil hráč, který coby prošel břeclavskými kluby a dětství prožil v Podivíně.

Před zápasem v Brně se kouč Psotka rozhodl, že mužstvo bude hrát hodně útočně a to se vyplatilo. Liboval si také Šultes, který se v zápase poprvé prosadil. Na podzim i v první lize vůbec.

„Pro útočníka je to samozřejmě lepší, když je pořád v pohybu, než když čeká na půlce na brejk,“ vysvětlil čtyřiadvaceti­letý hráč.

S formou Sigmy rostl i výkon Šultese, který přidal další čtyři branky.

Jednu Slávii, dvě Liberci a jednu proti Teplicím, kde další tři zařídil.

A tak bylo pochopitelné, že se kolem něj začali točit novináři se všetečnými otázkami.

Mediální slávu bere olomoucký forvard v klidu.

„Je to příjemné. Ale není to jenom o tom. Hlavu si z toho nedělám, nos nahoře nenosím. Do každého zápasu jdu s tím podat co nejlepší výkon. Vždyť to přece hrajeme pro lidi,“ hlásil fotbalista, který prožil hostování ve Slovácku, či Opavě.

Na zápasy Sigmy bylo opravdu radost pohledět. Pro Hanáky je možná škoda, že podzimní sezona již skončila.

S týmem jej ještě čeká nějaká ta regenerace vše zakončí společnou večeří.

„Mě potom čekají nějaké benefiční akce. Ten zájem je v poslední době docela velký. Jdu se třeba podívat do své školy v Břeclavi,“ nastínil svůj další program.

Na Štěpána si v minulosti několikrát zahrál i turnaj v malém fotbale v rodném městě. Je docela možné, že se tam objeví i letos.