Domluva s trenérem byla vzájemná. „Kouč Zelníček mi řekl, že dá šanci pracovitějším typům, což já ve svém věku už nenabídnu,“ přiznává šestatřicetiletý odchovanec hornoheršpického fotbalu.

V Bořeticích se minul s jinou známou brněnskou tváří – Lambertem Šmídem. Tamní „Celtic“ jeho příchodu určitě nelituje. Hned v prvním zápase proti Dražovicím se prosadil dvakrát. „Vyšlo mi to. Na náš fotbal se dá koukat. Potkal jsem se tam se spoluhráčem z Brna Petrem Baštařem nebo s klukama z Bavor. Když se dostaneme do boje o postup, budu jedině rád,“ pochvaluje si fotbalový cestovatel své další angažmá.

Pro nejjižnější cíp Moravy má Šustr slabost. Kromě Bavor si zahrál i v Lanžhotě, na který narazí i v aktuální sezoně I. A třídy. „Volal mi jeho manažer Jirka Bartoš, se kterým jsem hrával. Ptal se, proč jsem nešel k nim, ale já nechtěl takhle narychlo něco domlouvat,“ vysvětluje autor devíti branek v nejvyšší soutěži.

Navíc už dlouhodobě Bořeticícím sliboval, že si po svém konci v Rosicích zahraje právě tam. O to zajímavější budou duely s nejjižnějším účastníkem soutěže. „Na souboje s Lanžhotem se těším, budou mít šťávu. I soutěž bude určitě lákavější,“ upíná se na nové výzvy mládežnický trenér brněnské Zbrojovky.