K prvnímu jarnímu zápasu vyběhli fotbalisté Městského sportovního klubu oslabeni o zraněného Svobodu, a také Dvořák nastoupil se sebezapřením, neboť jej od středy trápily velké bolesti zad.

I největší posila zimního přestupního termínu Malár se po zlomenině prstu na noze zatím teprve dostává do kondice, a proto zaujal jen místo na lavičce náhradníků. Kvůli těmto nuceným absencím dostali obrovskou příležitost mladíci Dolíhal s Čermákem (přišel na přestup z Dukly Praha dva dny před zápasem).

Svádět však debakl z Uničova na výše zmíněné problémy nelze, neboť kádr mužstva je dostatečně široký a s takovými situacemi by se měl zdárně vyrovnat.

Od prvních minut se hrálo více na polovině Břeclavi a pohybliví útočníci Uničova dostávali obranu MSK pod tlak. Žádné vyložené šance k vidění nebyly, přesto šli domácí do kabin s jednobrankvým náskokem. Ve 22. minutě přilétl z pravé strany střílený centr na malé vápno Břeclavi a dezorientovaný stoper Michal si míč napálil do vlastní sítě 1:0.

A tento nešťastný okamžik ovlivnil celý průběh utkání. Po změně stran se břeclavští fotbalisté hrnuli dopředu, naopak domácí pod dojmem vedení nikam nespěchali a trpělivě čekali na svou příležitost. Hráči MSK se do první vážnější příležitosti dostali v 50. minutě, ale Demjanovičova střela z 15t metrů neměla gólové parametry. Zápas se definitivně zlomil v osmiminutovce mezi 61. a 69. minutou.

Začalo to gólovou šancí Dvořáka, jemuž se ovšem v jasné šanci míč zamotal pod nohama. O dvě minuty později se z aktivní hry Břeclavi zrodila další šance, která skončila jen slabou střelou Demjanoviče do náruče brankáře domácích. To domácí se se svými šancemi vyspořádali mnohem lépe. Nejprve se po autovém vhazování dostali v 65. minutě za obrannou linii Břeclavi a přízemní centr uklidil do sítě Žmolík – 2:0.

Za dvě minuty nato si do chaoticky hrající obrany MSK naběhl domácí Fiala a střelou z deseti metrů nedal Gallovi šanci. V této chvíli bylo o výsledku definitivně rozhodnuto a za zmínku stojí již jen čtvrtý hřebíček do rakve nadějí fotbalistů MSK. Zatloukl jej v 88. minutě střídající domácí útočník Hloušek po dalším zaváhání stoperů Břeclavi. Po dlouhém odkopu svých spoluhráčů obešel i vyběhnuvšího Gallu a uzavřel skóre zápasu na 4:0.

Na úvod jara tedy stejně jako loni ve Znojmě (prohra 1:4) velká facka. Napravit dojem mohou (nebo spíš musí?) fotbalisté MSK za týden v domácím prostředí proti zlínskému „B“ týmu. Doufejme, že se jim to podaří a věřme rovněž, že tato uničovská vlaštovka jaro nedělá…

Sestava MSK: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Šenk – Simandl, Demjanovič, Dolíhal (57. Malár), Simandl, Jakubovič – Čermák (67. Fiala)

Poločas: 1:0;

Branky: 22. vlastní (Michal), 65. Žmolík, 69. Fiala, 88. Hloušek;

Rozhodčí: Šalata – Pustějovský, Duda