Oba patří do krajského výběru čtrnáctiletých fotbalistů, který byl jedním ze čtrnácti krajských reprezentací, které po tři dny bojovaly ve skupinách o postup do závěrečných kol o medailová umístění. Sportovně se fotbalistům Jihomoravského kraje moc nedařilo, účasti na olympiádě si ale přesto užili.

Jak na vás zapůsobila atmosféra her?
Tichý: Zahájení bylo parádní, všichni jsme vyfasovali malé vuvuzely nebo nafukovací pleskačky, stadion Sigmy byl zcela zaplněný. Byl tam rachot, občas nebylo ani slyšet hudební program.
Trčka: Líbil se mi celý týden v Olomouci. Úvodní ceremoniál, celkový průběh olympiády, množství účastníků, tolik různých sportovních odvětví.

Dostali jste se jako diváci i na jiné sporty?
Tichý: Bohužel ne, protože jsme hráli dva zápasy denně, a ty nás plně vytížily.
Trčka: Rádi bychom se podívali na i na jiná sportoviště, ale mohu jen potvrdit, že to nešlo.

Večery jste ale měli volné. Podívali jste se i do města?
Tichý: Do centra jsme chodili každý večer. Byly tam koncerty, zašli jsme si i do McDonaldu, ten v Břeclavi nemáme.
Trčka: První dny bylo teplé počasí a večery v centru města byly příjemné. Poslouchali jsme hudební skupiny a užívali si volných chvil.

Jak jste byli spokojeni se svými výkony v rámci jihomoravského výběru?
Tichý: Cítil jsem se dobře. I když hra nebyla optimální, bojoval jsem a běhal jsem. V družstvu byli i lepší hráči, ale myslím, že jsem odvedl dobrý standard.
Trčka: Mně chyběla ke spokojenosti aspoň jedna branka ze tří šancí, které jsem měl. Byly to dobré šance, i když ne doslova vyložené, míče šly těsně vedle nebo do boční sítě.

O co byly lepší jiné krajské výběry?
Tichý: Soupeři měli techničtější hráče, kteří patří do družstev nejvyšších soutěží, náš výběr tvořili borci většinou z krajských soutěží. Dělali jsme, co jsme mohli, na víc to nestačilo.
Trčka: Nehráli jsme špatně, rozdíl byl v proměňování šancí. My měli v zápase i sedm tutovek a byl z toho jen jeden gól. Zlín jsme porazili 3:0, dvakrát jsme remizovali 1:1 a třikrát jsme prohráli o jediný gól.

Jak byste shrnuli dojmy z olympiády jednou větou?
Tichý: Celá olympiáda ve mně zanechala hluboké, nezapomenutelné dojmy. Neviděl jsem nikdy tolik sportovců pohromadě. Byla to má životní šance, měl jsem štěstí, že jsem mohl být při tom.
Trčka: Byla to další velká zkušenost. Vím, co mám ve hře napravovat, jak se mám dál rozvíjet. Olympiáda je jednou za čtyři roky, pro mě se již nebude nikdy opakovat.