Tyto plány se však začaly hroutit již na začátku utkání, které domácím vůbec nevyšlo. Domácí stoper trestuhodně nabídl šanci svému protivníkovi, při jehož střele navíc tentýž hráč znásobil svoji chybu tečí. Brankář Slabý se marně natahoval a nováček soutěže vedl překvapivě 1:0. To s povděkem kvitovali vedoucí hostujícího klubu, kteří čekali spíše úvodní nápor domácího Lanžhota.

Podlužané se zkoušeli prosadit zejména dlouhými přihrávkami do křídelních prostorů, jejich pokusy ale snadno četli slavkovští obránci. To bylo jistě dáno i tím, že se poprvé na lavičku hostů posadil, prozatím vedený jako asistent trenéra Májka, nový trenér Vilém Nejezchleb. V loňské sezoně vedl mužstvo Újezdu u Brna a měl tedy o svém včerejším soupeři dobré informace. „Splnili jsme to, co jsme si předsevzali. Jejich systém jsem měl přečtený. Vím, jakým způsobem hrají,“ komentoval Nejezchleb, který si po dvou dnech působení u slavkovského mužstva připsal první vítězství.
V první půli byli jednoznačně fotbalovější hosté, což přiznal i vedoucí domácího mužstva Josef Říha: „Slavkov hrál v první půli určitě lépe. Nás trápil především přechod do útoku. To byl náš největší problém.“

Do druhé půle nastoupili domácí s odhodlání zvrátit výsledek na svoji stranu. Byli to ale naopak hosté, kteří byli v úvodu poločasu nebezpeční. Slavkovští útočníci ale další branku nepřidali. Nejprve se trefili domácí, když míč odražený od břevna dopravil do sítě domácí hráč, který ale stál v postavení mimo hru. K nevoli horkokrevných domácích fanoušků rozhodčí branku neuznal.
Domácí hráči proto na fotbalovější hosty vymysleli jiný recept. Na hřišti se řádně přiostřilo, a když si tvrdé zákroky Lanžhotských nenechali jejich soupeři líbit, bylo na trávníku pěkné horko. Rozhodčí musel několik hráčů napomínat za ostré zákroky, z nichž některé byly skutečně na hraně.
„My jsme tvrdou hru domácích čekali. Víme, že se zde hraje od podlahy,“ odvětil trenér Málek. I domácí vedoucí mužstva Říha uznal, že „místy to bylo trochu ostřejší“.

Oba týmy ve druhé půli přidaly po jedné brance, přičemž ke snížení Lanžhotu výrazně dopomohl nepřesnou rozehrávkou brankář Plchut. Závěrečný tlak domácích k brance nevedl.
Muži na lanžhotské lavičce museli spolknout hořkou pilulku prohry na úvod sezony. „Cítíme zklamání. Chtěli jsme v prvním zápase vyhrát. Vyšel nám ale až závěr utkání,“ nechal se slyšet Říha. Hostující trenér Májek zato zářil spokojeností: „Přijeli jsme sem pro bod a máme tři. Bylo to naše zasloužené vítězství, měli jsme i další šance.“

Jak šly minuty


9. Holásek – 0:1. Dlouhý míč z výkopu odvrátil stoper Lanžhota jen k Holáskovi. Jeho střelu tečoval stejný hráč a brankář Slabý se natahoval marně.
10. Hosté odvrátili rohový kop za velké vápno. Tam číhal domácí Pospíšil a nebezpečnou střelou kolem šibenice vystrašil brankáře Plchuta.
43. Důraz domácího Jana Flajšíka málem skončil gólem, míč ale v síti neskončil.
46. Centr před branku odvrátil na brankové čáře domácí kapitán Jirava.
47. Hostující Opletal se prokličkoval domácí obranou, vystřeli, však nad branku.
57. Domácí se radovali po standardní situaci a dorážce hlavičkou z bezprostřední blízkosti. Radost jim ale překazil zvednutý praporek rozhodčího.
62. 0:2 – J. Proniuk. Rohový kop Slavkova byl nedůrazně odvrácen na velké vápno. Odtud našel Rotrekl Jiřího Proniuka a ten se z voleje nemýlil.
78. 1:2 – J. Flajšík. Hrubá chyba brankáře Plchuta posílá do šance Přemysla Uhra, který přihrál pod sebe na úplně volného Patrika Flajšíka. Jeho střelu brankář vyrazil, ale na dorážku Jana Flajšíka již nedosáhl.
84. Pěkná kombinace domácích vyústila ve střelu Pospíšila, který ale trefil míč přímo brankáři do rukou.
90. Hosté ustáli závěrečný nápor a odváží si tři body.