I když se Břeclav přiblížila na rozdíl jediného bodu ke svým konkurentům z HFK Olomouc, jiní Hanáci naopak situaci Jihomoravanů zkomplikovali.

Pád prvoligové Sigmy i jejího druholigového béčka znamená, že ze třetí ligy budou jistě sestupovat dva týmy. Břeclav tak musí za svá záda dostat jak holický celek, tak i Třebíč, která je na tom bodově ještě o něco lépe.

Po prvním poločase to přitom mohlo být i 5:0 pro Mohelnici. Domácí MSK prohrávalo už ve 14. minutě, kdy se ze druhé vlny prosadil Fiala. Deset minut před poločasovým hvizdem pojistil vedení hostů krásnou šibenicí Fišara. Šancí ale měli mnohem víc.

Ve druhé půli se v rozmezí osmi minut podařilo Břeclavanům srovnat. Nejprve se střelou na přední tyč prosadil Lucas, za chvíli se trefil i úplně volný kapitán Simandl. V 75. minutě pak po Sychově centru rozhodl Motyčka.

Další víkend čeká břeclavské fotbalisty cesta do Vyškova, který v sobotu podlehl Prostějovu 2:3.

Břeclav – Mohelnice 3:2

Poločas: 0:2.
Góly
: 52. Lucas, 60. Simandl, 75. Motyčka – 14. Fiala, 36. Fišara.
ŽK: 83. Košut, 89. Lucas – 58. Bača, 63. Pinkava. Rozhodčí: Ogrodník – Tomanec, Hanáková.

MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Hloch, Simandl (K), Sycha, De Carvalho Serra (90+1 Pohanka), Světlík (87. Lapin), Vojtěšek, Wallisch, Radkovič (74. Motyčka).