Fotbalový klub z malé vesničky pod Pálavou si v tomto ročníku opět zajistil postup. Během tří let se tak vyškrábal z okresního do krajského přeboru. Pod tímto málo výdaným výkonem je jako trenér podepsán Milan Valachovič. Charizmatický kouč bude v Bavorech pokračovat i nadále.

V čem byl letošní postup rozdílný oproti těm předcházejícím?

Především byli kvalitnější soupeři, výsledky nebyly takové jako v I.B třídě. Byly kvalitnější obrany a hlavně lepší brankáři. Jinak byl průběh stejný. Opět nám vyšel úvod jara, takže jsme soupeřům odskočili a šest kol před koncem jsme byli jistým postupujícím.

Můžete zhodnotit klady a zápory končící sezony?

Tak největším plusem byl určitě náš brzský postup. Sezonu můžeme dohrát v klidu, nikdo nebude přemýšlet nad regulérností soutěže. Na druhou stranu jsme na jaře měli strašně moc zraněných. Hlavně klíčových hráčů. Točili jsme se sestavou a snad jednou jsme byli kompletní.

Krajský přebor bude opět těžší soutěží. Chystáte nějaké příchody nebo bude stačit stávající kádr?

Určitě chystáme . Již nyní vedu jednání s hráči. Mělo by přijít asi sedm nových fotbalistů, kteří hráli minimálně divizní soutěž. Věřím, že se nám všech sedm podaří přivést. Róbert Kafka bude trénovat B tým, kterému by měl předat své zkušenosti. Ale to není vlastně odchod v pravém slova smyslu.

Postupem do krajského přeboru se vyskytl problém s nedostatečným počtem mládežnických mužstev. Jak toto budete řešit?

Účastníci krajského přeboru musí mít podle výkonného výboru ČMFS mládežnická mužstva. To je podle mě nešťastné rozhodnutí, protže to omezuje malé oddíly, nicméně tuto podmínku musíme splnit. Máme nachystány dvě varianty, jak dvě mládežnické mužstva vytvořit.

Ve čtvrtek se u vás hrálo fináre krajského poháru. Jak se vám ho sem podařilo dostat?

Sekretář ČMFS pan Večeřa mi tuto možnost nabídl a já mu za ni děkuji. Slyšel, že je u nás dobré zázemí. My jsme to vzali s tím, že bychom se rádi zviditelnili. Přivítali jsme předsedu ČMFS, přijela Česká televize, takže o Bavorech bude slyšet i mimo region.