Divizní MSK Břeclav podlehla na jaře ještě třetiligovému Prostějovu 1:2, když do vedení šla hned v první minutě po Netopilíkově brejku. V sobotu v boji o body Moravskoslezské divize přivítá na svém trávníku ambiciózního nováčka z Tišnova. „Výsledek v podstatě neřeším, protože Prostějov určitě bude předním mužstvem třetí ligy. Soustředili jsme se na výkon. Byly tam věci, se kterým spokojený jsem a byla to pro nás dobrá zkouška před prvním mistrákem,“ zdůraznil Vybíral.

Dobrým nástupem domácích se favorizovaní hosté nenechali zaskočit. Kombinace Hapala se Šteiglem, který zpětnou přihrávkou do velkého vápna nenašel nabíhající spoluhráče, ještě gólem neskončila, ale po čtvrthodině už vyrovnáno bylo. Fládr se za hranici pokutového území opřel do míče a trefil přesně k tyči Junasovy branky. „Generálku jsme si sami udělali těžkou. Když odhlédnu od okolností, branku v první minutě bychom neměli dostat v žádném případě. Koncentrace na zápas nebyla taková, jaká musí být,“ komentoval slabší nástup svého týmu trenér hostů Oldřich Machala.

Prostějovský lodivod nechal na lavičce dvě svá největší esa útočníka Karla Kroupu a záložníka Martina Suse, ale postupně hosté v poli získali mírnou převahu. Břeclavští ale dokázali kontrovat rychlými brejky a tak se šance rodily před oběma brankami. Prostějovští své dvě zakončili střelami nad branku, břeclavské ztroskotaly na brankáři Jíchovi, který dvakrát vyrážel nebezpečné střely na roh.

Už v průběhu prvního poločasu musel Vybíral pro zranění vystřídat dva hráče a v poločasové přestávce udělal další tři změny. Obrázek hry to příliš nezměnilo a jeho tým pokračoval v solidním výkonu. Bohužel v sedmasedmdesáté minutě nestačila obrana zastavit akci Petroviče, po které skóroval Pančochář.

V závěru mohli Břeclavští vyrovnat, ale pěknou střelu po rozehraném trestném kopu gólman Neoral vytěsnil mimo tyče. „Generálka nám ukázala nám věci, na kterých musíme ještě zapracovat. Protože Prostějov je kondičně i kombinačně někde jinde než my. Ale myslím, že se s tím kluci vypořádali celkem slušně a až na malé výjimky jsem, s tím co jsme předvedli spokojený,“ připojil se Vybíral.

„Celkově jsme zápas zvládli. Vytvářeli jsme si šance, ale opět nás trápila nízká produktivita. Už do poločasu jsme zápas měli otočit a po přestávce pak mohli přidat další dvě až tři branky. Takto jsme museli o výsledek bojovat až do devadesáté minuty, přičemž soupeř si šanci také vytvořil,“ shrnul hodnocení utkání trenér Hanáků.

Nový břeclavský kouč Vybíral v letní přestávce zkoušel až šest nových fotbalistů. V sobotní mistrovské premiéře nového divizního ročníku s Tišnovem by se minimálně polovina z nich měla objevit v základní sestavě. „Máme i dva srbské fotbalisty, ale u nich ještě čekáme na vyřízení administrativy, aby mohli hrát,“ upozornil trenér MSK.

MSK Břeclav - 1. SK Prostějov 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 1. Netopilík - 15. Fládr, 77. Petrovič.

Břeclav: Junas – Svízela, Smejkal (46. Imramovský), Janošťák, Fiala (30. Trčka) – Hloch, Simandl (46. Klistoň), Martinovič, Palkovič (30. Vukič) – Netopilík (75. Úlehla), Musil (46. Hakala). Trenér: Petr Vybíral.

Prostějov: Jícha (60. Neoral) - Machynek (58. Hirsch), Schuster, Rus (59. Pernackij), Sečkář - Šteigl, Fládr, Pančochář, Píchal (62. Zapletal) - Langer (59. Petržela) - Hapal (62. Petrovič). Trenér: Oldřich Machala.