Uprostřed sezony totiž vystřídal úspěšného trenéra Petra Maléře, který odešel v roli asistenta k prvoligovým mužům Příbrami. Jiří Pecha těžký úkol zvládl, dovedl celek MSK U19 na závěr podzimu k desáté příčce kvalitní soutěže.

Jak jste zvládl přechod k družstvu v průběhu sezony?

Začít s novým kolektivem v rozjeté sezoně není jistě jednoduché. Já ale viděl dorostence MSK jednou v přípravě a jednou při mistrovském zápase, a protože můj syn hraje stejnou soutěž v Hodoníně, měl jsem další důležité informace. Proto nebyl přechod tak bolestný, věděl jsem, do čeho jdu.

Jaké byly vaše první dojmy z Břeclavi?

Jen pozitivní, byl jsem překvapený tím, že mužstvo ví, co hrát, a jak hrát. Tréninková píle, morálka, zaujetí všech hráčů pro fotbal, to byl základ předcházejících úspěchů a slibná perspektiva.

A jak vypadá současnost?

Nic se nezměnilo, jen jsem si potvrdil, že hráči na sobě chtějí pracovat, mají zájem, proto vidím budoucnost družstva velmi pozitivně.

S jakým výsledkem skončil podzim devatenáctky?

To musím rozdělit na dvě části. Trenér Maléř získal s družstvem z devíti zápasů čtrnáct bodů, já byl u pěti zápasů a přidali jsme další šest bodů. S dvaceti body jsme desátí, bodově na úrovni osmého HFK Olomouc.

Má družstvo nějakou výraznou individualitu?

Jde o semknutý tým, v němž si pochvalu zaslouží všichni hráči včetně náhradníků. V kádru jsou hráči ročníků 1995 a 1996 a není mezi nimi viditelný výkonnostní rozdíl.

Třeba ani dominantní střelec?

Pod mým vedením se trefil Tomáš Novák třikrát, dvakrát byl úspěšný Ivo Tetur a po jedné brance vsítili Marián Hakala, David Kolaja a Tomáš Košut. Nejčastějšími asistenty při gólových akcích byli Matěj Wallisch a Daniel Bílek.

Který váš zápas hodnotíte jako nejlepší?

S Vítkovicemi, i když jsme prohráli 1:2. Podali jsme svůj nejlepší výkon proti aktuálně vedoucímu celku soutěže. Inkasovali jsme jen po rohovém kopu a z ojedinělého rychlého protiútoku.

A naopak nejhorší?

Určitě s Hodonínem. My jsme nevyužili svých šancí, soupeř nám dal lekci z produktivity a vyhrál 3:1.

Postihla vás zranění hráčů?

Ani nám se nevyhýbala. Proti Vítkovicím se zranil Marek Horčička a chyběl do konce podzimu, na jeho důležité místo v sestavě nastoupil Tomáš Horčička, ale při rozcvičování před zápasem s Hodonínem se také zranil a rázem nám chyběl mozek celku na postu středního záložníka. Naštěstí se do sestavy od dalšího kola vrátil a odváděl stoprocentní výkony.

Inkasovali vaši hráči karetní tresty?

V tomto ohledu si kluci zaslouží pochvalu. Dostali jsme jen tři běžné žluté karty za fauly, které vyplynuly z herního zápalu.

Jak vypadají tréninky po skončení soutěže a kdy začne příprava na jaro?

Trénovali jsme ještě třikrát týdně, ale jen zábavnou formou s průpravnými hrami s míčem. Od čtrnáctého ledna pro nás odstartuje jarní část sezony.

A do ní patří i starty v přátelských zápasech. Jaké budou?

Zúčastníme se zimního turnaje MSK, na němž se střetneme s muži béčkových kvalit. Pět, šest našich hráčů nastoupí v kádru mužů MSK Břeclav B, nás naopak doplní dorostenci ze sedmnáctky, kteří v létě přejdou právě do devatenáctky. Další přípravné zápasy v průběhu týdne neplánujeme, chci s družstvem pořádně potrénovat, nenarušovat rytmus přípravy a dohonit resty.

Dojde ke změnám v kádru?

Potřebujeme doplnit kádr na dvou, třech místech kvůli zvýšení vnitřní konkurence. Nemáme přímo vytypované hráče, o některých se mluví nebo jedná. Ti lepší jsou rozebraní špičkovými kluby, jsou tu i problémy s dojížděním. Myšlenky na doplnění kádru se ale nevzdáváme.

S jakými cíli půjdete do jarní části soutěže?

Desáté místo bychom chtěli ještě vylepšit a posunout se do klidného středu tabulky. Máme na to. Hlavně ale chci předat některého hráče nebo i více do přípravy áčka, případně béčka Břeclavi.