Jak jste spokojen s vašim účinkováním v břeclavském klubu?
Vzali jsme si určité předsevzetí získat dvacet bodů. Ty jsme si získali, takže z tohoto hlediska můžeme být spokojeni. Ale je pravda, že jsme těch bodů mohli mít i víc při lepší koncentraci v útočné činnosti. Také některé branky, které jsme inkasovali, jsme dostat nemuseli. Hlavně po standardních situacích.

Co bylo v okamžiku vašeho příchodu nejtěžší? Přeci jen, mužstvo bylo v těžké krizi.
My jsme hlavně potřebovali zlepšit organizaci hry a zamezit vyšším porážkám jako ve Frýdku–Místku, nebo ve Zlíně. Takže první úkol byl hlavně zlepšit defenzivní část, což se nám celkem povedlo. A hlavně naučit se zase vyhrávat. Mužstvo kvalitu mělo, ale musel jsme kluky přesvědčit, že mají na to, aby v této soutěži vyhrávali.

Přišel jste v době kdy se MSK vůbec nedařilo. Tolik jste týmu věřil, když jste nabídku trénovat Břeclav přijal?
Pro mě bylo dost nečekané, že v týmu od mého působení zbyl jen brankář Galla, Demjanovič a Gajdoš. Nabídky jsem si vážil a trenér musí mančaftu věřit. Nehledě na to, že jsem věřil lidem, kteří fotbal v Břeclavi dělají.

Je břeclavský klub vaše srdcová záležitost? Přeci jen, vstoupil jste podruhé do stejné řeky…
Určitě. I do prvního angažmá jsme přišel v rozehrané soutěži a dali jsme dohromady velice kvalitní kolektiv. Zázemí a vůbec podmínky pro sport jsou v Břeclavi velmi dobré.

Co vás na podzim nejvíce potěšilo?
Nejvíce mě potěšila ta vítězství, která přišla. A první poločas posledního zápasu s Frýdkem– Místkem, ve kterém mužstvo hrálo velmi kvalitní fotbal.

Sezona pro vás ještě neskončila, pořád hrajete přípravné zápasy. Nebylo by lepší nechat hráče po náročném podzimu odpočinout?
My nemůžeme přestat najednou. Přátelská utkání používáme k tomu, abychom si ověřili hráče, kteří by mohli eventuelně přijít do mužstva, dal jsem šanci i dvěma dorostencům. Budeme v tom pokračovat i v utkání s Mutěnicemi, které budeme hrát za týden.

Jaký program na vaše svěřence čeká dál?
Po posledním mistrovském utkání jsme týden měli normální tréninkový režim včetně toho přípravného utkání s Líšní. Teď měli kluci týden volno a od pondělka se zase budeme připravovat ještě asi čtrnáct dní v tom přechodném období. A potom budou mít od poloviny prosince tři neděle volno. A přípravu začínáme sedmého ledna.

Kde vidíte další prostor pro zlepšování mužstva? Bude to především útočná fáze? Dali jste za celý podzim jen dvanáct branek.
Máme toho ještě hodně co zlepšovat, protože teď se to všechno přetvářelo za pochodu. Zcela určitě se zaměříme na kondiční přípravu. Jak v defenzivní části, tak v ofenzivní části, protože se střelbou jsme na štíru, se musíme stále zlepšovat.

Jaké hlavní úkoly na vás v následujícím období čeká?
Náš tým má velice mladý kolektiv, vždyť průměrný věk mužstva je něco přes třiadvacet let, takže svoji perspektivu určitě má. Hlavní věc, kterou potřebujeme, je stabilizovat mužstvo. V nejbližší době je jednoznačně konsolidace kádru a základní sestavy. To jsou nejdůležitější úkoly pro hlavní přípravné období.