Petr Maléř, šéftrenér břeclavských dorostenců. „Zvykám si na odlišné prostředí. V Brně je tradice, příprava má pevný řád a do juniorky jsem dostával hotové hráče, se kterými se jen dolaďovaly maličkosti. To se bude muset v Břeclavi postupně také zabezpečit, aby nebylo třeba ve starším dorostu hráče učit základní věci," říká Maléř.

O MLÁDÍ. „Vojákoval jsem v Žatci, hráli jsme třetí ligu a ve druhém roku vojenské služby jsme postoupili do druhé ligy. Z vojny jsem šel na rok a půl hrát druhou ligu do Zlína a od jara 1987 jsem již byl hráčem Zbrojovky Brno," vypráví Maléř.

O BRNU. „Hrál jsme tam nepřetržitě devět let, pak jsem byl na tři roky v prvoligových Drnovicích a odsud jsem zamířil na rok do Jihlavy, kde jsem byl u postupu do druhé ligy. Pak jsem se vrátil do Zbrojovky, ale již v roli trenéra," pokračoval ve vyprávění nový kouč Břeclavi.

O ZAČÁTCÍCH TRÉNOVÁNÍ. Maléř se nejprve stal asistentem trenéra rezervy, po půl roce si jej k prvnímu týmu vytáhl tehdejší stratég Karel Večeřa. Než se Maléř vrátil k rezervě jako hlavní kouč, strávil po boku Večeři dva roky. „Měl jsem štěstí na družstvo mladých fotbalistů, kteří obsadili jako celek páté místo ve druhé lize a čtyři kluci se dostali do reprezentačního celku U20. Byli to Luboš Kalouda, Tomáš Okleštěk, Marek Střeštík a Ondra Mazuch. Na Mistrovství světa 2007 v Kanadě se podíleli na stříbrných medailích českého týmu, který až ve finále podlehl 1:2 Argentině."

O DALŠÍCH PŘESUNECH. „Podzim 2011 jsem začínal s juniory, na jaře si mě vzal trenér Petr Čuhel jako asistenta k áčku mužů Zbrojovky. Měli jsme za úkol vrátit Brnu první ligu, což se podařilo, i když až ze čtvrtého místa. V další sezóně jsme byli po jednadvacátém kole vystřídáni a já se vrátil k juniorům," doplnil Maléř.

O RODINĚ. Z prvního manželství má třicetiletého syna Pavla a o tři roky mladší dceru Hanu. Pavel sportoval jen v dětství, pak se věnoval studiu, je inženýrem ve Vodohospodářských stavbách. Hana je nyní Dreksová, provdala se za fotbalistu Olomouce a v tomto městě hraje extraligu volejbalu. „S druhou partnerkou Šárkou, která byl atletkou Zbrojovky Brno a nyní hraje rekreačně basketbal, mám desetiletého syna Jana. Ten mi dělá radost. Hraje fotbal ve Zbrojovce, je vysoký, rychlý a má před sebou slibnou perspektivu," pochvaloval si Maléř.

O KONÍČCÍCH. „Nemám koníčky, ale jednoho koně, a tím je fotbal. Tomu se plně věnuji. V Břeclavi vedu devatenáctku a jsem šéftrenérem celé dorostenecké složky, ve volnu budu ještě trenérsky pomáhat dvakrát týdně mužům Bořetic," uzavřel.