Rodák z Milotic, kde také s aktivním fotbalem začal a vydržel až do dorosteneckých let, byl vždy na postu středního záložníka.

Rok to zkusil jako dorostenec v Kyjově, mužskou kariéru ale zahájil znovu v Miloticích v I.B třídě. Na vojně v Rožmitále hrál o třídu výše a po splnění vojenské povinnosti se vrátil na dalších pět let do Milotic. V roce 1995 dostal nabídku z Dubňan, kam se i přestěhoval a bydlí tam dosud. Aktivně zde hrál I.A třídu až do roku 2003.

Ve čtyřiatřiceti letech aktivní kariéru ukončil a současně přijal nabídku trénovat družstvo mužů Dubňan. Mnozí ho zrazovali, aby takovou bláhovost nedělal. „Rozhodl jsem se ale jít do boje a kupodivu jsem měl u hráčů respekt, i trenérská práce se mi dařila. V klubu ale nebylo dobré ovzduší, nemohl jsem pracovat tak, jak bych chtěl, a tak jsem po dvou letech trenérskou činnost přerušil,“ říká o prvním dubňanském angažmá momentální trenér béčka Břeclavi.

Snopek šel kamarádovi další dva roky pomoci v okresních soutěžích jako aktivní fotbalista. V sezoně 2007–2008 už ale byl znovu v Dubňanech a absolvoval se svými hráči velmi úspěšnou sezonu. Čtvrté místo v I.A třídě bylo jedním z nejlepších v historii klubu a vrcholem bylo vítězství v krajském poháru.

V pohárovém finále Dubňany porazily v Bavorech za asistence televizních kamer Slovan Brno. Význam úspěchu dokladuje fakt, že pohár předával tehdejší předseda ČMFS Pavel Mokrý. Pro fotbalisty krajské úrovně to byla malá Liga mistrů.

V ročníku 2009–2010 trénoval Libor Snopek Kostice, které hrály pět let o záchranu, s novým trenérem ale získaly v I.A třídě páté místo. „V Kosticích byla skvělá atmosféra, byl jsem tam spokojený,“ tvrdí o angažmá v Sokole Snopek.

Další rok už ale strávil ve Vracově. Nováček krajského přeboru byl po podzimu nečekaně na druhém místě, celkově skončil třetí a ještě do předposledního kola byl ve hře o postup. Byl to zatím největší úspěch vracovského fotbalu, spokojené musely být obě strany.

Zřejmě i tento trenérský úspěch přispěl k tomu, že byl Libor Snopek oslovený sportovním ředitelem MSK Břeclav Vladimírem Michalem, aby přijal funkci asistenta trenér třetiligového celku mužů a k tomu trenérství béčka, hrajícího I.A třídu. Zatím si jeho svěřenci nevedou špatně, i když na obsáhlejší hodnocení je ještě brzy. Zatím si drží skvělou třetí příčku.

Libor Snopek v osobním životě podniká. Řídí firmu, která se zabývá klempířskými, pokrývačskými a tesařskými pracemi. Při pracovním a sportovním vytížení mu moc volného času nezbývá.

Rád by hodně cestoval, na což právě dostatek času potřebuje. V zimě si ale vždy nějaké to volno vždy vyčlení, aby s manželkou vyrazili na lyže. Naše hory pro ně neskýtají možnosti sjíždění delších tras, a proto vyjíždějí na rakouské ledovce.