Střetnou se dvě družstva, složená převážně z mladých hráčů, preferujících útočné herní pojetí. Zkušený trenér MSK Milan Valachovič si je obtížnosti dalšího třetiligového klání vědomý.

Co víte o herním projevu Ostravy B?
Očekáváme od juniorky Baníku vyzrálý útočný fotbal. K dispozici máme video z jejího zápasu v Líšni a také ústní informace o hře tamního béčka od mých kolegů trenérů, působících na Ostravsku. Nasbírané poznatky se snažíme zakomponovat do přípravy na ligy.

Jak vypadá tréninkový týden v MSK před ligovým zápasem?
Po našem zápasu s HFK Olomouc, který se netají svým plánem postoupit do vyšší soutěže, měli v neděli kádroví hráči volno a náhradníci nastoupili k mistrovskému zápasu béčka. V pondělí doplnily trénink regenerační procedury, další trénink byl v úterý, ve středu dopoledne pracujeme na explozivní síle speciálním dynamickým tréninkem a odpoledne máme druhý trénink, ve čtvrtek odpoledne následuje další trénink a v pátek dáváme hráčům volno. V sobotu uděláme rozbor videa, hodinku potrénujeme a v neděli ráno vyrážíme směr Ostrava.

Jaké jsou ohlasy na vaše první tři zápasy v soutěži?
Útočná hra našeho družstva se líbí, šance jsou, lidé se fotbalem baví. Mladý hráčský kolektiv ale ještě musí dozrát, abychom dokázali větší procento šancí zužitkovat. Pak budeme spokojení se hrou i s výsledky.

A vaše osobní poznatky?
V hráčském kádru díky omlazení dochází ke změně hry, typické pro mladé hráče. Jde o rychlý, agresivní fotbal směrem dopředu. Ještě lepší dojem z naší hry kazí individuální chyby při bránění standardních situací. Odstraňovat je, to je náš úkol.