„Cítil jsem, že potřebuji změnu, proto jsem se rozhodl ten den, tu hodinu a tu minutu," říkal Zlámal, jenž v Břeclavi působil čtyři sezony.

V Hodoníně prožije premiéru. Ačkoliv prošel kluby v Brně a Slovácku, muže bude trénovat poprvé. Nabídku podle svých slov dostal minulé úterý. „Muže jsem nikdy dřív netrénoval, ale od staršího dorostu k prvnímu mužstvu je blíž než kdybych měl jít od devatenáctky k žákům, jak mi nabízeli v Břeclavi. To není můj šálek kávy. Navíc Hodonín má hodně mladé mužstvo. Navíc starší kluky jako je Spazier, Svoboda nebo Polák znám," pokračoval Zlámal.

Čeká ho náročný úkol. Pokud jej splní, postaví se… Ano, Břeclavi. „Vedení klubu se chce pokusit o postup do třetí ligy. Do dvou let by se měla v Hodoníně hrát MSFL. Samozřejmě nikde není psáno, že se nám to podaří. O postupu rozhoduje spousta okolností. Ať už hráčský kádr, zdravotní stav hráčů, aktuální forma, ambiciózní soupeř. V každé sezoně vždycky někdo vyletí nahoru. My uděláme pro postup maximum," slíbil ambiciózní kouč.

Pro splnění mise potřebuje posily, protože současný kádr hrál v divizi o záchranu. Zlámal si proto už vyhlédl dva útočníky. Jména si nechal pro sebe.

Jedno jméno je však už jasné: Vladimír Malár. Útočník Hrušek a asistent trenéra v Kyjově mu Zlámalovi k ruce.

„Jeho jméno mluví za všechno. Na jaře působil v Kyjově u mužů, což mu určitě pomohlo. Láďu znám z působení ve Slovácku. On tam hrál ligu, já tam působil jako trenér u dorostu, ale samozřejmě se potkávali. Známe se celkem dlouho. I když pouze jméno nedělá kvalitního trenéra, ale Malár hrával pod spoustou známých trenérů a myslím si, že od něj budu moc čerpat. Doufám, že je to trefa do černého," doplnil kouč.

Z Břeclavi s ním odchází i šéftrenér žáků Igor Matušek. „To s mých příchodem nijak nesouvisí. Nemá to se mnou nic společného, i když trenérů s nejvyšší licencí na Hodonínsku či Břeclavsku je hodně málo. Asi bodu mít v Břeclavi trochu problémy, ale co vím, tak na mé místo šéftrenéra dorostu by měl přijít ze Zbrojovky Brno Petr Maléř," dodal Zlámal.