Maléř povede dorost.

Bečka žáky a přípravku.

V klubu nahradili Luďka Zlámala a Igora Matuška, kteří zamířili do Hodonína.

„Souhlasil jsem asi tři dny poté, co jsem nabídku dostal. Potřebujeme udělat to, aby do dorostu odcházel dostatečný počet hráčů a aby se s nimi pak trenéři netrápili v soutěžích," říkal Bečka, jenž dosud vedl břeclavský celek do sedmnácti let.

Předtím působil například u mužů v Tvrdonicích nebo u mládeže v Karviné. Tam měl na starosti všechny týmy. „Byl jsem tam asi čtyři pět let. Dorost hrál celostátní ligu, žáci hráli také vysoko. Problém ale dnes je, že před patnácti lety měla mládež jiné priority než dnes. Často je složité ji k aktivnímu sportu vůbec přitáhnout," pokračoval Bečka. Za největší úspěch považuje třetí místo dorostu Karviné na halovém mistrovství republiky.

Mladí hráči si zaslouží šanci

V pozici šéftrenéra v Břeclavi je zatím krátce. Nejprve se podle svých slov hodlá seznámit s celkovým počtem hráčů. Poté se ukáže, zda je potřeba doplnění. Tím se naskýtá šance talentům z okolních klubů. „Budeme se jim snažit nabídnout to, že by mohli hrát vyšší soutěže. Břeclav hraje v okolí ty nejvyšší. Kluci by v mladém věku měli takovou šanci dostat. Dohoda s kluby je věc sportovního ředitele Milana Valachoviče, ale s každým se lze nějak domluvit. Možností je více," nastínil Bečka.

Úzce spolupracovat bude mimo jiné s novou tváří, která do Břeclavi přichází ze Zbrojovky Brno Petrem Maléřem. Ten hrál první i druhou ligu a zapsal se zejména mezi fanoušky Brna.

Vedl také fotbalisty Mikulova či Bořetic. Působil rovněž jako asistent kouče Petra Čuhela ve vzkříšeném brněnském celku.

„S Petrem se známe z Karviné, kde odehrál několik zápasů. Vzájemně víme, o koho jde," doplnil Bečka.

Je potřeby dát týmy dohromady

Maléř se stejně jako on teprve seznamuje s novými podmínkami. „Nebudu v úplně neznámém prostředí, znám se mimo jiné s Milanem Valachovičem, na jehož popud jsem přišel. Co ode mě čeká? Stačí se podívat na tabulku. Je potřeba dát týmy dohromady," sdělil Maléř. V Břeclavi by měl být minimálně rok. Poté uvidí, co dále.

Například celek do sedmnácti let letos prožil katastrofální sezonu. V Moravskoslezské dorostenecké fotbalové lize skončili předposlední, když v závěrečném utkání letošní sezony prohrál se Zlínem 2:7. Horší byl jen Vyškov.