Nutno dodat, že zaslouženě. Za Břeclav pouze snižoval dvacet minut před koncem střídající útočník Tomáš Pospiš. Ten společně s Jakubem Dobšíčkem jako jediný snesl z domácích hráčů přísnější měřítko.

Ve středu večer se domácím nedařilo nic. „Ostuda, jak jinak to nazvat. Odchodili jsme oba poločasy. Nemá cenu to ani hodnotit. Takto se o místo v sestavě nebojuje. My jsme tady vlastně vůbec nic nepředvedli, když pominu to, že jsme si vstřelili dva vlastní góly," nebral si servítky trenér Břeclavanů Karel Bečka, který narážel na fakt, že domácí opravdu Brňanům oba góly darovali po svých chybách.

Mladí hráči Sparty se soupeře z vyšší soutěže vůbec nezalekli, zahrát si proti favoritovi pro ně byla motivace sama o sobě. A brzy poznali, že i ambiciózní a ofenzivně laděný celek z krajského přeboru se může s třetiligistou rovnat. Rychlé brejky Sparty dělaly břeclavské obraně problémy a nejednou musel Prokop prokázat své gólmanské umění.

Fotbalisté MSK měli problém s přihrávkami, nepřesnosti kazili i náznaky útočných akcí, které Giertl, Jurčík ani Horváth nedotáhli do konce. „Pavel Simandl dostal na zápas volno a my jsme zkoušeli, jak bude vypadat hra bez něj. A bylo jasně vidět, že ve středu hřiště chybí mozek týmu a tvůrce hry. Nedokázali jsme jej nahradit," přiznal Bečka, že ani stažení útočníka Giertla na Simandlovo místo problém nevyřešilo.

V posledních sekundách první půle tak přišel zasloužený trest. Po delším tlaku Sparty zněla za Prokopem nejprve tyč, následně se Břeclavanům nepovedlo včas odkopnout míč a jede z brněnských fotbalistů hlavu otevřel skóre.

Ve druhé půli už hosté fotbalisty MSK bez okolků přehrávali. Výsledkem toho byla po hodině hry téměř vlastní branka Břeclavských, když Prokop nestihl dostatečně rychle vyběhnout proti pomalé „malé domů" stopera, míče se ujal hostující útočník a dorazil jej do sítě.

Nedorozumění v obraně ale velmi rychle smazal střídající Pospiš, který se vrátil na trávník poprvé po zranění. Za půl hodiny na trávníku stihl dát branku a ještě jednu velice dobrou příležitost zahodit. Jeho nekompromisní zakončení z 69. minuty nedalo brankáři Sparty šanci zakročit. Chvíli před koncem pak zmíněný útočník odmítl alespoň remízu, když ani nadvakrát zblízka neprocpal balon přes obránce Sparty do sítě.

Třetiligové MSK čeká v sobotu od 11 hodin v Sedleci generálka proti Vyškovu. „V sobotu už by se tu měl objevit záložník Brazilec Carvalho i Rus Smirnov, takže snad zvýšíme konkurenci v týmu," dodal Bečka, který stále postrádal zraněné zadáky Hlocha a Dvořáka.

MSK Břeclav „A" – FC Sparta Brno 1:2 (0:1)

Branka MSK: 69. Pospiš. Střely na branku: 11:16 (v půli 7:7).

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček, Zezula, Klusák, Košut – Sycha, Paděra, Giertl, Jurčík – Horváth, Tetur. Střídali: Kunický – Lošťák, Wallisch, Pospiš.