„Myslím, že vedoucí celek tabulky se mohl prezentovat pohlednějším fotbalem, když se na ten zápas podívám, byl vyloženě remízový. Jenže hosté využili dvě ze dvou šancí, tu druhou jsme jim navíc sami obrovskou chybou darovali," kroutil hlavou břeclavský trenér Karel Bečka.

S lídrem tabulky začali břeclavští fotbalisté nebojácně a zápas byl dlouho vyrovnaný, s mírnou územní převahou domácích. Zábřeh vůbec nepůsobil nějak jistým dojmem, dopředu dlouho nepředvedl vůbec nic a vzadu si jen hlídal prostor kolem šestnáctky.

I z toho pramenily dvě velké šance Břeclavi, která zahrávala dva přímé kopy z nebezpečné vzdálenosti. Ve 14. minutě si míč posadil kapitán MSK Simandl a jeho míč kolem zdi vyboxoval Šustr s vypětím všech sil na roh. O pár minut později se na hranici šestnáctky postavil k exekuci přímáku Dvořák, tentokrát však míč skončil těsně vedle tyče zábřežské brány.

„Naše hra nebyla tentorkát tak dobrá jako v minulých zápasech. Zzábřeh jsme sice do ničeho nepouštěli, ale sami jsme neměli dobrý pohyb a kromě dvou standardek jsme si tutovku nevypracovali. O to víc mrzí, že nám dali hosté z jediné přímé střely na branku vedoucí gól," pokračoval břeclavský stratég.

Hosté opravdu udeřili z první přímé střely na Prokopa. Ve 42. minutě se Bačík dostal k míči na hranici šestnáctky a technickou ranou na vzdálenější tyč obstřelil břeclavského brankáře. To byla pro domácí studená sprcha.

Další začala ve druhé půli, když začalo silně pršet. Hosté měli po změně stran několik šancí, ale žádná z nich neměla gólové parametry. Sto třicet diváků na stadionu na Lesní fotbal moc bavit nemohl. Ano domácí si totiž v hustém dešti žádnou větší tutovku nevypracovali.

Rozhodla tak až chyba domácího obránce, jehož malou domů ukořistil střídající útočník Kotůlek, snadno obešel Prokopa a zakončoval do prázdné brány. Hosté už si za pomoci střídání náksok uhlídali, přesto se domácím v nastaveném čase podařilo zásluhou Paděrovy výstavní bomby alespoň snížit. Na víc už ale nebyl čas ani síly.

„Hosté se ve druhé půlce zatáhli a nikam se nehnali. My jsme měli dva náznaky šancí, ale branku jsme nedali. Naopak jsme po chybě vzadu podruhé inkasovali. Náš kontaktní gól už přišel příliš pozdě," dodal Bečka.

MSK Břeclav – FC Sulko Zábřeh 1:2 (0:1)

Branky: 90+1. Paděra – 42. Bačík, 88. Kotůlek. Karty: 69. Kunc (BRE), 83. Simandl (BRE) – 70. Šustr (ZAB). Rozhodčí: Hájek- Nováček, Pfeifer. Diváků: 130.

MSK Břeclav: Prokop – Dobšíček, Šenk, Dvořák, Hloch – Carvalho, Simandl (K), Paděra, Kunc (79. Jurčík) – Lapeš (57. Horváth), Kugler (69. Tcybrov).

FK Sulko Zábřeh: Šustr – Kovář (K), Čep, Rajnoha, Krčmařík (89. Vaník), Binar, Kyselý, Pospíšil, Bačík, Komenda (90. Kapl), Swiech (80. Kotůlek).