Proč byl vybrán právě tento hráč? „Především Kubu osobně dobře znám a vím, že má všechny vlastnosti, které bych očekával od fotbalisty, který by měl reprezentovat klub na veřejnosti. Fotbalově se stále zlepšuje, je mladý, ale již povahově zralý. V Břeclavi je oblíbený pro svou kamarádskou povahu, založenou na důvěře a férovosti. Nechová se povýšeně, fotbalem žije, je tím nejlepším vzorem pro naši mládež. A to nemluvím o tom, že je fotogenický," odůvodňuje správnost volby výkonný ředitel kopané MSK Martin Maťašovský.

Když oblékal Dobšíček dres devatenáctky MSK, operoval na levém kraji obrany. V kádru mužů MSK mu trenér Milan Valachovič přisoudil post stopera.

„Jakub se za poslední dobu výrazně výkonnostně zlepšil, podává stabilně dobré výkony a pokud v nastoleném trendu vydrží, jistě se dostane i do vyšších soutěží. Má jen nedostatek v nepřesné rozehrávce, který souvisí s tím, že je trémista. Když se mu totiž něco nepodaří, nedokáže se rychle pocitu neúspěšnosti zbavit. I na odstranění tohoto nedostatku se ale pracuje," přidává svůj pohled na sympatického sportovce trenér Valachovič.

Dobšíček se poprvé v dresu áčka mužů objevil na apríla loňského roku, když MSK remizoval v Olomouci s HFK 1:1. Byla to ale zvláštní premiéra.

„Vyběhl jsem na trávník v devadesáté minutě, stačil jsem se postavit na své místo v obranné čtveřici a rozhodčí odpískal konec zápasu," usmívá se Jakub Dobšíček při vzpomínce na svůj první start v třetiligovém cel­ku.

Letos na jaře chyběl v prvních dvou zápasech a pak ještě tři kola před koncem na Slovácku, když byl nemocný. Jinak si místo v základní sestavě svými dobrými výkony vybojoval a nepustil ho z držení ani ve všech dosavadních zápasech podzimu.

Po maturitě na Střední průmyslové škole v Břeclavi obránce MSK nepospíchá s pokračováním studia na vysoké škole. Chce si najít práci, úvahu o dalším vzdělávání odkládá.

Jeho oblíbenci zůstávají Cristiano Ronaldo a Real Madrid, i v tom má delší dobu jasno. V poslední době si ale oblíbil i motokros, který sleduje pasivně v jeho vrcholné podobě a občas si jízdu v terénu sám vyzkouší.