Po úspěšném úvodním ročníku Fotbalových hodů, který zaznamenal mezi návštěvníky mnoho pozitivních ohlasů, se v sobotu 18. května v Tvrdonicích u Břeclavi uskuteční jeho druhé pokračování. Nabídne větší konkurenci v rámci turnaje Alexandria Cup a opět nebudou chybět hosté z řad fotbalových osobností.

Program Fotbalových hodů
10:15 slavnostní zahájení
10:30 první utkání Alexandria Cupu
13:50 autogramiáda fotbalových osobností
14:40 začátek play-off
16:00 finále
16:30 tombola
16:45 vyhlášení výsledků a slavnostní ukončení
17:00 posezení u cimbálu

I letos proběhne celá akce pod patronací bývalého reprezentanta České republiky, bývalého hráče německého Dortmundu či londýnského Arsenalu, Tomáše Rosického. "Po roce se do Tvrdonic znovu velice těším, minulý ročník jsem si moc užil, celá akce se nesla v příjemné atmosféře, která k Moravě bezpochyby patří. Doufám, že stejně jako loni bude i letos na turnaji k vidění spousta krásných fotbalových momentů,“ uvedl Rosický.

Letos však nebude patronem jediným, společnost mu bude v Tvrdonicích, stejně jako při společném působení v české reprezentaci nebo v Borussii Dortmund, dělat další výjimečný hráč českého fotbalu, Jan Koller. I ten se podle svých slov na atmosféru na Fotbalových hodech moc těší a věří, že fanoušci přijdou podpořit mladé fotbalové naděje na tuto jedinečnou akci v co největším počtu.

A na jaký program se mohu návštěvníci na Fotbalových hodech těšit? Brány místního fotbalového areálu se otevřou v 10 hodin. Po slavnostním zahájení návštěvníky čeká celá řada zajímavých utkání. Letošního ročníku Alexandria Cupu se totiž účastní týmy hned z pěti zemí, mezi kterými nechybí například německý Dortmund, rakouská Austria nebo budapešťský Honvéd. Z československé fotbalové scény se potom představí mladé naděje pražské Sparty, slovenské Žiliny a dalších týmů i z blízkého okolí, pro které to bude velký zážitek.