Odvetná kola budou zahájena sice až 27. března příštího roku, ale na otázky, které se nejčastěji nabízejí, odpovídala již nyní osoba nejpovolanější, a to šéftrenér dorostenců MSK Břeclav Luděk Zlámal.


Jak vypadá činnost družstva v těchto dnech?
Nyní jsme v přechodném období, které absolvujeme bez kontaktu s míčem. Hodně jsme se věnovali regeneraci sil, aby si hráči vyléčili všechny šrámy ze soutěže a mohli se naplno věnovat rozvoji své fyzické kondice. Je to také období, ve kterém naši fotbalisté, kteří studují, dohánějí resty ve škole, protože se neúprosně blíží pololetní zúčtování. Proto není docházka na tréninky tak přísně sledována, omluvy neúčasti ze studijních důvodů jsou plně akceptovány.

Jakou má podobu fyzická příprava, na co se nejvíce zaměřujete?
Dvakrát týdně jsme hosty v posilovně na základní škole Slovácká. Zaměřujeme se hlavně na rozvoj vytrvalostní síly horní části těla, rukou, břicha, zad a hýždí. Nohám se věnujeme jen okrajově, ty totiž dostávají zabrat průběžně po celý rok. Navíc zpevňováním svalů, úponů a šlach dochází samozřejmě i k prevenci případných zranění. Pracujeme i na koordinaci, nejčastěji s pomocí koordinačního žebříku.

Je celý hráčský kádr v pořádku a pohromadě?
Všichni teď pracují naplno, po regeneracích je celý kádr zdravotně v pořádku.

Určitě se již díváte dopředu na druhou polovinu sezóny 2010–2011.
To je samozřejmé. Kádr jsme rozšířili po dohodě s trenérem mladšího dorostu Antonínem Skoupilem a sportovním ředitelem MSK Břeclav Vladimírem Michalem o čtyři hráče ročníku 1994. Jsou to brankář Lukáš Polách, obránce Roman Pavkovič, útočník David Ferbar a Pavel Jurčík, který může hrát v útoku nebo na kraji zálohy. Všichni čtyři byli zařazeni do širšího kádru U19, se kterým se budou trvale připravovat.

Počítá se s touto čtveřicí i do mistrovských soutěží?
Podle potřeby a aktuální výkonnosti mohou být do družstva zařazeni. Jinak budou nastupovat v mistrovských zápasech U17 nebo U18, aby byli stále v zátěži.

Dojde v zimním období k posílení družstva?
Intenzivně jednáme o příchodu brankáře, protože na tomto postu potřebuje hráčský kolektiv posílit, pokud chceme reálně usilovat o postup do druhé ligy. Jinak je družstvo stabilizované. V regionu nejsou k dispozici hráči, o které bychom měli zvýšený zájem.

Jsou signalizovány nějaké odchody z klubu?
Družstvo drží hodně pospolu, nikdo z kluků nechce odejít. V řešení během prvních dvou měsíců roku 2011 bude jen hostování Sebastiana Pally, který je kmenovým hráčem Vyškova. Jeho další setrvání v Břeclavi bude záviset na tom, zda se po skončení své kariéry ve starším dorostu zařadí do kádru dospělých.