Týmy z Podluží spojuje v letošní sezoně jedno přání. Udržet současnou soutěž, I.A třídu, i pro další sezonu. Ani jeden z trojice klubů neprožil letní přestávku úplně bez problémů.

S plánem především se vyhnout sestupovým starostem vstupují do nové sezony 2007/2008 fotbalisté Lanžhota. Dvanáctý tým loňského ročníku 1. A třídy by ale zároveň chtěl atakovat klidné vody ve středu tabulky.

„Myslím si, že na to máme. Na střed tabulky bychom mohli dosáhnout. Prvořadé ale je, aby se neopakovala loňská sezona. Měli jsme ale hodně zraněných hráčů. Když se nám tyto problémy vyhnou, o záchranu s jistotou bojovat nebudeme,“ nechal se slyšet vedoucí lanžhotského mužstva Josef Říha.

Nově bude navlékat dres Sokolu Lanžhota kvarteto Slabý (MSK Břeclav), Daniel (Mor. n. Ves), Mráz a Pospíšil (Týnec). Z kabiny Lanžhota naopak zmizel Zlámal, Bača a Drozd.

Ani rivalské Tvrdonice nemají pro nadcházející sezonu 1.A třídy vysoké ambice. Vedení klubu má v plánu v prvé řadě konsolidovat mužstvo. Sází také na zkušenosti trenéra Kmínka, jenž v loňském roce vedl rezervu Městského sportovního klubu Břeclav.

„Hlavně nechceme mít starosti se záchranou, ale chtěl bych, abychom se pohybovali ve středu tabulky. Má představa je taková, že postupně přebuduji mužstvo. V následujících sezonách bychom se mohli pokusit o postup,“ nastínil kouč Kmínek.

Někdejší kormidelník břeclavského B mužstva uvítal v kabině nově trio Příkazský, Zástěra a Jánoš. Tým doplnilo také tri talentovaných dorostenců.

„Zatím jsem s podobou mužstva více méně spokojen. Jsem v Tvrdonocích jen měsíc a mohu říct, že jsme odvedli v přípravě kvalitní práci. Bylo to ale složité, někteří hráči měli velmi špatné návyky,“ zdůraznil Kmínek.

S nemalými problémy se před nedělním startem 1.A třídy potýkají trenéři Sokolu Kostice. Tým z Podluží, který v loňském roce bez potíží obsadil střed tabulky, trápí špatná kondice hráčů.

„S přípravou jsem velmi nespokojen. Někteří hráči byli v létě pouze jednou na tréninku. Náš nejlepší střelec má kondičku tak na třicet minut zápasu.

Ještě nevím, co si počnu,“ pozvedl si nad stavem svému mužstva trenér Vlastimil Stružka.

V týmu již nepůsobí slovenské duo Juhás a Siekel. Na levé straně zálohy bude Kosticím citelně chybět Georgiev. Mužstvo však posílil Malár z Břeclavi, z hostování z MSK se vrátil obránce Kosek.