Chromeček začínal v Dolních Bojanovicích, polovinu žákovské kariéry už ale strávil v Hodoníně. Potřebuje mít kolem sebe kolektiv hráčů, který ho bere, se kterým si rozumí.

„V Bojanovicích jsem už v pěti letech hrál okresní žákovské soutěže. Nebylo se čemu divit, na vesnici není tolik hráčů, aby z nich utvořili družstva pro každou věkovou kategorii zvlášť. V mladším žactvu už jsem byl dva roky v Hodoníně, kde jsem okusil žákovskou divizi i žákovskou ligu,“ vzpomíná na své začátky Chromeček.

V kolektivu se ale podle jeho slov necítil dobře, pro své spoluhráče byl venkovanem, a to mu hodně vadilo. Proto se raději vrátil domů do Bojanovic a ve starším žactvu se spokojil znovu s účinkováním v okresních soutěžích, ale mezi svými.

Od mladšího dorostu už Chromeček působí v Břeclavi, kde dřívější problémy necítí, což ostatně dokazuje jeho věrnost modrobílým klubovým barvám. Začínal v MSK jako záložník, ale postupně se dostal do obrany, kde dokáže hrát na kraji a v případě potřeby i v jejím středu. Měří 182 centimetrů, což není na post stopera zrovna ideální tělesná výška. Umí se ale odrazit a vyskočit, aby byl hlavou u míče v pravou chvíli.

„Spokojený jsem se svým fyzickým fondem a věřím si i v poziční hře, což se v moderním pojetí obrany cení. Zlepšit by chtěl určitě důraz v osobních soubojích a takzvané mluvení, díky kterému dokážu dirigovat hráče kolem sebe,“ ví o svých rezervách jednadvacetile­tý bek.

Chromeček letos ukončil obchodní akademii a chystá se na studium na vysoké škole. Přihlášky podal do Ostravy na sportovní management a do Jihlavy na cestovní ruch. Zatím je ale na pracovní brigádě v břeclavském Gumotexu.

Vzorovými hráči, jejichž hra se obránci líbí, jsou paradoxně ofenzivně ladění Paul Scholes a Dimitar Berbatov, oba z Manchesteru United.

Cílem Josefa Chromečka je výrazněji se prosadit v áčku mužů MSK. Zatím se častěji objevuje v dresu rezervy, s áčkem trvale trénuje a dostává s ním jen občasné startovní příležitosti, protože v defenzivě MSK je velká konkurence.

Chromeček vyrostl ve fotbalové rodině. Výjimku tvoří jeho matka, která dala přednost amatérskému tenisu. Jeho otec Josef hrával fotbal na okresní úrovni, o rok mladší sestra Yvonne nastupuje v ženském družstvu kopané v Mutěnicích, desetiletý bratr Lukáš se fotbalově rozvíjí v přípravce Bojanovic a čtyřletá Nikole již také běhá po hřišti a jistě to jednou také s kopačákem zkusí. A k tomu všemu má Chromeček přítelkyni Ivanu, která je v Mutěnicích spoluhráčkou jeho sestry.

„Moc volného času nemám. Když si ale volnou chvíli najdu, rád usednu k počítači a surfuju na internetu. Nebo se jdu projet na kolečkových bruslích, to je další můj koníček,“ přiznává usměvavý mladý muž, který chce v budoucnu vystudovat vysokou školu, aby měl něco v záloze, kdyby se v kopané neprosadil až na profesionální úroveň.