Čtyři roky si uničovští fotbalisté z Břeclavi neodvezli ani jediný bod. V dnešním zápase by to rádi změnili, svěřenci trenéra Fryše by však rádi byli proti.
Jednoduché utkání pro domácí borce se ale určitě předpokládat nedá.

Hanáci totiž dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy soutěže, slabší chvilku si vybrali jen v předloňské sezoně, kdy skončili dvanáctí. Letos na jaře končili na velmi slušné čtvrté pozici.

„Určitě nás čeká těžší zápas než v minulém kole v Ostravě. My se musíme znovu snažit vycházet z kvalitní defenzívy a pokusit se zlepšit v útočné fázi,“ přiblížil hlavní fotbalové zbraně svého mužstva břeclavský trenér Jiří Fryš.

Ofenzívní síla byla v posledních měsících podmíněna přítomností zkušeného Ivana Dvořáka. Ten se však těsně před zahájením sezony, tedy v nejnevhodnější dobu, zranil. A i proti Uničovu bude chybět.

„S Ivanem to vypadá ještě tak na měsíc. Bohužel. K dispozici by však už měl být Laďa Malár,“ hlásil Fryš.

Také uničovskému Zdeňku Strouhalovi bude chybět klíčový muž – stoper Roman Vejvoda. „Žení se, budeme si s tím muset nějak poradit. Hlavně nesmíme tak jako většinou v Břeclavi brzy inkasovat,“ předsevzal si do dnešního utkání trenér Uničova.

Jeho mužstvo si v úvodním kole smlslo na rezervě Jihlavy a čtyři góly v její síti uničovským fotbalistům vlily do žil notnou dávku sebevědomí.

„Při vší úctě k Jihlavě, Břeclav je mnohem zkušenější tým. My musíme znovu podat ve všech řadách vyrovnaný výkon a hrát především jako tým. Budeme dbát na perfektní defenzívu,“ představil svoji „břeclavskou“ strategii.

Ať už bude účinná, nebo nikoli, vedení domácího klubu by v ochozech velmi rádo vidělo početnou návštěvu.

Tomu také podřídili kampaň pro fanoušky. Ti budou mít možnost na prvním domácím zápase sezony zakoupit permanentku na celý podzim za pouhých padesát korun.

Vše samozřejmě záleží na samotných hráčích. Pokud podají dobrý výkon a budou se prezentovat pohledným fotbalem, mělo by se po dlouhé době znovu hrát před pořádnou návštěvou. V opačném případě nepomůže ani zvýhodněné vstupné.

Poslení výsledky týmu však směřují spíše k první variantě.

MSK Břeclav - SK Uničov
jak asi nastoupí:
Břeclav: Hladký – Demjanovič, Schwarz, Doležal, Michal – Koryčánek, Jakubovič, Simandl, Valent, Ivančic - Svoboda.
Uničov: Dragon – Sostřonek, Novosad, Škoda, Fiala – Žmolík, Toman, Kyselý, Švajda – Hrubý, Řehák.
Rozhodčí: Ondráš – Chramcov, Hulcký.
Poslední vzájemný zápas: Uničov – Břeclav 4:0 (jaro 2009).
Utkání se hraje v sobotu 15. srpna v 16:30 v Břeclavi – Poštorné