Že nejsou fotbalisté z Uherského Hradiště v optimální pohodě, napověděl první poločas. V něm byli totiž překvapivě lepší Břeclavané a měli i šance. Ty jim nabídli sami hosté. Jenomže po pěti minutách druhého poločasu se po chytré kombinaci prosadil kat Břeclavi, Makedonec Nestorovski. A vypadalo to, že je po zápase. Jenomže hosté se začali stále více stahovat ke své brance. To se jim vymstilo.

Po špatně odvráceném míči se po ráně z voleje radoval z vyrovnání Pacl. Ani to ale hráče Slovácka nevzbudilo. „Ještě nikdy jsem neviděl tak ustrašené ligové mužstvo. Sečetly se všechny ty věci, které nás stíhaly v poslední době. Břeclav na hřišti působila mnohem lehčím dojmem,“ hlásil smutným hlasem kouč prvoligistů Miroslav Soukup.

Ani stopa po mužstvu, které na začátku ročníku zničilo Teplice či přehrálo nováčka z Hradce. To vše se nejlépe ukázalo po závěrečném hvizdu rozhodčího. Na řadu přišly pokutové kopy. K pěti penaltám se trenérovi přihlásilo pět dobrovolníků. A hned ten první, Volešák zklamal a nechal vyniknout Prokopa v brance MSK. V páté sérii měl postup na kopačce exligista Dvořák, ale poslal míč nad. Ani do další fáze loterie se hráči Slovácka nehrnuli.

Dva dali, Kubáň už ne. Potom se čekalo na domácího Ivančice a ten nezaváhal. „Měli jsme určitě i štěstí, vždyť jsme vyhráli po penaltách. Ale hráli jsme organizovaně, diváci se snad pobavili. Pocity jsou to každopádně příjemné,“ rozdával úsměvy domácí Vladimír Michal, který právě se Slováckem spojil značnou část své trenérské kariéry.

Reprezentační přestávka přijde prvoligistům určitě vhod. „Chtěli jsme se v Břeclavi zvednout, místo toho jsme padli ještě níž. Teď na to musíme zapomenout a soustředit se na ligu,“ přemítal hostující záložník Lukáš Fujerik. To Břeclav se může těšit na další kolo. V něm patrně vyzve ostravský Baník, i když jeho zápas ve Slavičíně byl odložen na 14. září.

Břeclav – 1. FC Slovácko 1:1 (0:0), na penalty 7:6 (po 8. sérii)

Branky: 73. Pacl – 50. Nestorovski. Rozhodčí: Býma. Diváci: 620. Penalty za Slovácko neproměnili: Volešák a Kubáň, rozhodující Ivančic.
Břeclav: Prokop – Pacl, Schwarz, Michal, Polák – Dvořák – Simandl, Chromeček (70. Ivančic), Demjanovič, Navrátil (41. Jakubovič) – Bielčík. Trenér: Michal.
Slovácko: Heča – Kuncl, Mezlík, Reinberk, Starý (46. Kubáň) – Fujerik, Perůtka, Volešák, V. Valenta – Nestorovski (74. Ondřejka), Hlůpik. Trenér: Soukup.